Soud rozhoduje o vazbě pro zadržené v Brně v kauze obecních bytů

Ilustrační foto (Pixabay/succo)

Ilustrační foto | FOTO: Pixabay/succo

Městský soud v Brně začal ve čtvrtek po poledni rozhodovat o návrzích na vazbu sedmi lidí obviněných kvůli privatizaci městských domů v Brně a firmy ovládané městskou částí. Obviněné jsou i dvě firmy. Z budovy policie, kde se o vazbách rozhoduje, zatím vyšel jeden z obhájců, nechtěl ale komentovat, zda na jeho klienta byla uvalena vazba. Řekl, že jeho klient je Horký, mělo by jít o podnikatele Michala Horkého, kterého policie podle dřívějších informací serveru iROZHLAS.cz označuje za hlavu šestičlenné organizované zločinecké skupiny.

O návrzích se rozhoduje přímo v policejní budově v Příční ulici, kde jsou cely předběžného zadržení. Jména lidí, kterých se stíhání a potenciální vazba týkají, zatím nikdo oficiálně nepotvrdil. Před budovou stojí novináři, do budovy postupně chodí obhájci, věc ale nekomentují, není ani poznatelné, zda věc jejich klienta souvisí s úterní razií policie.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Návrhy na vazbu sedmi lidí z případu totiž nejsou jedinými, kterými by se soud ve čtvrtek měl zabývat. Je zřejmé, že se jednání o návrzích vzhledem k počtu obviněných protáhne do pozdních odpoledních hodin. Obvykle se jedním návrhem soud zabývá kolem 45 minut až hodinu.

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu zasahovali v Brně v úterý. Zadrželi deset lidí. Tři lidi později propustili na svobodu. Kriminalisté prohledávali prostory bytového odboru brněnského magistrátu, radnice městské části Brno-sever i Brno-Černovice, byli v Pískovně Černovice i u jednatele firmy Jiřího Hasoně (KDU-ČSL). O podání vysvětlení a přístup do kanceláře požádala policie také místopředsedu KDU-ČSL, dosavadního náměstka brněnské primátorky a kandidáta na ministra životního prostředí Petra Hladíka. Brno si dnes na ustavující schůzi zvolilo nové vedení, vzešlé ze zářijových komunálních voleb, Hladík už náměstkem není, nebude ani v radě města.

Podle informací některých médií má kauza dvě větve. První se týká pokusu o ovládnutí městské společnosti Pískovna Černovice. Policejní prověřování v tomto mapuje především aktivity podnikatele Michala Horkého, kterého policie podle serveru označuje za hlavu šestičlenné organizované zločinecké skupiny, jež chtěla městskou společnost ovládnout. Druhá větev prověřování se týká opět Horkého a skupiny, která údajně za využití podvodného jednání a uplácení v privatizaci získala a následně se ziskem prodala bytové domy a byty, uvedl iROZHLAS.cz.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články