Soud zamítl žalobu v kauze Peroutka. Stát se za Zemana nemusí omlouvat

Miloš Zeman (facebook)

Miloš Zeman | FOTO: facebook

Soud dnes odmítl žalobu Terezie Kaslové kvůli výrokům Miloše Zemana na adresu Ferdinanda Peroutky. Verdikt není pravomocný. Vnučka Ferdinanda Peroutky požadovala omluvu od Pražského hradu a Ministerstva financí, na které měla kvůli Zemanovi svoji žalobu směřovat.

Miloš Zeman na TV Barrandov (reprofoto youtube.com)

V roce 2015 Miloš Zeman řekl, že Ferdinand Peroutka zveřejnil v časopisu Přítomnost text s titulkem „Hitler je gentleman“. Podle prezidenta známý novinář také měl být autorem citátu „nemůžeme-li zpívat s anděly, musíme výti s vlky“. Uvedený článek v časopisu Přítomnost Pražský hrad nikdy nedoložil, podle odborníků neexistuje. Doloženo už je ale to, že zmíněný citát o andělech a vlcích Ferdinand Peroutka neuvedl.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]