Soudce: Trumpova žaloba je jako Frankensteinovo sešité monstrum

repro: CNN

Donald Trump pronáší svá obvinění z falšování voleb. | FOTO: repro: CNN

Soudce v Pensylvánii zamítl žalobu ze strany Trumpovy kampaně, která se snažila zneplatnit miliony poštovních hlasů v tomto státě.

Soudce Matthew Brann řekl, že žaloba, která se opírala o obvinění z nesrovnalostí, byla „neopodstatněná“. Tento krok připravuje cestu, aby Pensylvánie příští týden potvrdila vítězství Joea Bidena. Ten vede o více než 80 000 hlasů.

Pavel Hofman

Je to poslední rána pro Donalda Trumpa, který se snaží zvrátit svou prohru v prezidentských volbách konaných 3. listopadu. Trump odmítl připustit porážku a vznesl řadu obvinění z rozsáhlých volebních podvodů, aniž by předložil jakékoli důkazy. Předpokládá se, že Biden porazí prezidenta Trumpa podle volebního systému v poměru 306 ku 232 volitelů, což je mnohem více než 270, které potřebuje k vítězství. Trumpova kampaň prohrála řadu soudních sporů napadajících výsledky voleb a jejich poslední úsilí se zaměřuje na zastavení klíčových států, které o konečném výsledku rozhodují.

Soudce řekl, že  jeho „soudu byly předloženy přitažené právní argumenty bez opodstatnění a spekulativní obvinění“. „Ve Spojených státech amerických takto nelze ospravedlnit odebrání volebního práva ani jednomu voliči, natož všem voličům šestého nejlidnatějšího státu,“ napsal.

Trumpova kampaň tvrdila, že stát porušil garanci americké ústavy o rovné ochraně podle zákona, neboť některé okrsky vedené demokraty umožňovaly voličům opravovat chyby na hlasovacích lístcích, zatímco okresy řízené republikány nikoliv.

Ve svém rozsudku soudce Brann žalobu zamítl s tím, že byla dohromady nahodile sešita „jako Frankensteinovo monstrum“.

Zatím jen málo republikánů Trumpa vyzvalo, aby ustoupil, ale po tomto rozsudku pennsylvánský republikánský senátor Pat Toomey prohlásil, že Trump vyčerpal všechny zákonné možnosti v tomto státu a naléhal na něj, aby přijal výsledek.

Osobní právník prezidenta Trumpa Rudy Giuliani sdělil, že se proti rozsudku odvolá: „Dnešní rozhodnutí nám pomůže v naší strategii dostat se urychleně k Nejvyššímu soudu Spojených států.“

(Zdroj: BBC.com.)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner