Soudruh Balvín skutečně existuje a bez zábran šíří stalinismus

Socha sovětského diktátora Josifa Vissarionoviče Stalina (AdobeStock)

Socha sovětského diktátora Josifa Vissarionoviče Stalina | FOTO: AdobeStock

„Wiki: Petr Balvín (* 24. prosince 2001 Brandýs nad Labem) je český komunistický politik, ideolog a filozof. Bývalý člen Komunistického svazu mládeže. Od roku 2020 je předsedou Československého marxisticko-leninského Komsomolu. Hlásí se k československé národnosti.“ Já k tomu dodávám: Jak je v době, kdy stojí lidi před soudem za kontroverzní facebookový komentář k útoku na muslimy na druhé straně planety, tohle na českém netu možné? Tato nesporná obludnost se dosud neobjevila na stránkách novin spolu s informací, že byl server šířící stalinismus vypnut, a kolik mladému komunistovi za šíření stalinismu, maoismu, a schvalování komunistického genocidia hrozí? Anebo se za vlády dua Zeman–Babiš už stalinismus mezi zločinné ideologie nepočítá?

Přiznávám, že jsem po prostudování internetových projevů identity Petr Balvín dospěl k závěru, že jde o fiktivní osobu, dílo internetového trolla – recesisty, či dokonce nějakého výzkumného teamu. Vše bylo totiž tak děsivě dotažené k dokonalosti, že se to nezdálo být možné.

petrbalvin.eu

Webové stránky Petra Balvína  | FOTO: petrbalvin.eu

Balvín o sobě

„Člen Komunistické strany Čech a Moravy a předseda Československého marxisticko-leninského komsomolu. Filosof, politik a ideolog marxismu-leninismu. Jsem předsedou Československého marxisticko-leninského Komsomolu a členem Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan. Byl jsem členem Komunistického svazu mládeže. Aktivně rozvíjím myšlenky marxismu-leninismu a uskutečňuji ultralevicovou politiku, dlouhodobě vykonávám činnost za likvidaci buržoazně demokratického systému a nastolení socialistické společnosti. Hlásím se k odkazu Karla Marxe, Vladimira Iljiče Lenina, Josifa Vissarionoviče Stalina, Klementa Gottwalda a Mao Ce-tunga.“

Registrant domény je schovaný, jako kontakt na něj je sice [email protected], ale pokud si teď založím [email protected], taky bude fungovat. A to chlubení se, kterak likviduje buržoazní společnost – to se asi ožrali nějací studenti politologie, napadlo mne!

petrbalvin.eu

Webové stránky Petra Balvína  | FOTO: petrbalvin.eu

IP 185.36.163.5

Na wiki se v hesle Petr Balvín (založeném 12. května letošního roku) dočteme: „Již v patnácti letech se seznámil s marxistickou filozofií a brzy poté vstoupil do Komunistického svazu mládeže, kde byl v té době jedním z nejmladších a nejaktivnějších členů a vedl ultralevicovou frakci. V té době se začal komunistickou ideologií zabývat více do hloubky a stal se fanatickým komunistou. V osmnácti letech vstoupil do Komunistické strany Čech a Moravy a o pár měsíců později odešel po neúspěšném puči z řad KSM a založil společně se skupinou radikálních komunistů, kteří nesouhlasili s politikou Komunistického svazu mládeže, ultralevicový Československý marxisticko-leninský Komsomol, jehož se stal předsedou. Je fanatickým zastáncem ozbrojené socialistické revoluce a rudého teroru, aktivně útočí na příslušníky LGBT komunity a označuje je za odpad společnosti. Hlásá třídní boj. Je znám pro své obhajování a propagaci politických poprav ve vykonstruovaných procesech v 50. letech v Československu a v současných komunistických zemích. Jeho politické postoje jsou mnohdy na hraně zákona.“ Ano, to nikdo nemůže myslet vážně. Nepsal to wikipedista, je to psáno z IP adresy 185.36.163.5, která je schovaná za firewallem. Takže – troll!

FORUM 24

Komunikace na sociálních sítích | FOTO: FORUM 24

I na facebooku troll!

Rozhovor – pochopitelně – odmítl, fiktivní kolektivní identita zlitejch študáků nemůže dávat rozhovory. Ale výlevy toho imaginárního mladého komunisty na facebooku potvrzovaly, že se ti mnou předpokládaní studenti politologie nejen ožrali, ale byly tam možná i nějaké jointy.

()

K tomuhle se asi dochlastat nedá – leda po zvláště kreativitu podporujícím francouzském víně, co ho píval Apollinaire: „Jsme stále věrni odkazu Komunistické strany Československa, budeme stále bojovat za vaše práva a za lepší společnost, budeme bojovat za uskutečnění socialistické revoluce a nezastavíme se v našem boji před ničím a před nikým. S NAŠIMI SLOVANSKÝMI BRATRY VÁLČIT NEBUDEME! Vláda České republiky se za pomoci vykonstruované kauzy výbuchu muničního skladu ve Vrběticích snaží rozpoutat válku s Ruskou federací. Zločinné plány válečných štváčů jsou objednávkou Spojených států amerických. Avšak přepočítali se páni imperialisté, Slované nikdy nebudou bojovat proti sobě. Jen ať se snaží poštvat Slovany proti sobě, postaví se jim na odpor.“

Ale pak jsem došel k pasáži, která už spíše ukazuje na užití kokainu. V Parlamentních listech totiž virtuální komunista uvádí, že je doktor honoris causa. Ty diplomy za litr přes internet prodává nějaký chytrák odkudsi ze zemí bývalého Sovětského svazu, co vám za nehorázných čtyřicet euro pošle opravdu pěkně vytištěný certifikát, s pěkně vytištěnou pečetí, že jste doktor honoris causa v oboru (vyplní zákazník). A je to s hlavičkou nějaké univerzity, která snad někdy za cara skutečně existovala. Nebo i za první republiky. Možná. Viděl jsem takto vystavené diplomy na doktoráty za život dva, oba jejich držitelé dostali jako dárek. Jeden byl z pivních věd, druhý z anální speleologie (ten druhý však byl míněn jízlivě).

Parlamentní listy

Profil Petra Balvína na Parlamentních listech | FOTO: Parlamentní listy

Slovo komunisty

Když jsem pak četl některé zvláště vypečené pasáže z esejí mladého fiktivního soudruha, dostal jsem strach o jeho zdraví. Ano, emoce v dlouhých mnohahodinových divokých projevech míval i Adolf Hitler – ale dnes si už můžeme otevřeně říct, že byl na perníku. A rudá zášť sálala z textů soudruha Fikti skutečně pervitinově. Tohle nedělá ani koks. To je metamfetamin.

Marija Aljochinová (ČTK)

„Dějiny vyžadují jednotu komunistů. Jednotu komunistů vyžadují zájmy dělnické třídy, zájmy všeho lidstva. Jednota je nutná, aby mohla být zabezpečena šťastná budoucnost pro všechny národy. Za mezinárodní spolupráci, jednotu a připravenost, za socialismus!“ (Referát na 46. pražské teoreticko-politické konferenci s mezinárodní účastí.)

„Mezi členy a vedením strany se začíná utvářet jakási podivuhodná kasta, jejímž středem je fanatická víra v Trockého, největšího zrádce marxismu-leninismu v historii celého pokrokového hnutí. Členové této kasty společně se svým matadorem s. Dolejšem, na jehož počest div nepíší oslavné básně, vytváří kult osobnosti Trockého na takové úrovni, kdy Trocký připomíná všemocného boha, je až s podivem, že mu ještě nezačali stavět sochy. Současný prohnilý vládnoucí stranický aparát již nebude mít dlouhé životnosti. Strana se pomalu rozpadá a my musíme využít této situace k prosazení nové bolševické linie. Záchrana strany a hnutí je pouze na nás.“ (Referát na 45. pražské teoreticko-politické konferenci.)

„Mezi komunistickou mládeží plní právě takovou funkci kolektivního organizátora list Mladá pravda. Můžeme být vděční, že se i v dnešní době najdou uvědomělí lidé, kteří zůstávají věrni nesmrtelnému odkazu Rudého práva a geniální myšlence Vladimira Iljiče Lenina. A proto končím slovy odkazu Rudého práva: Proletáři všech zemí, spojte se!“ (Vyšlo v Haló novinách dne 4. října 2019.)

Ha! Teď se fikťa chytil do vlastní pasti! Odvolal se na reálný subjekt, který může jeho existenci popřít! Tak jsem napsal těm skutečným, registrovaným komunistům, kterým poté, co skončila jejich čtyřicetiletá krvavá diktatura, nebyla mladá demokracie schopná zakázat ani ten název.

FORUM 24

FOTO: FORUM 24

Šíření stalinismu není trestným činem?

Takže ten člověk existuje. Ledva v roce 2013 nastoupil Babiš do vrcholné politiky, udělal jsem – bez souvislosti s ním – v časopise vtip. Pod rozmazanou fotku dívky s jointem jsem připsal popisek „4D obrázek: Pro zaostření vykuřte jeden gram“. Policie ČR mne obvinila z trestného činu šíření toxikomanie, a hrozilo mi pět let vězení. Městské státní zastupitelství stíhání zastavilo. Ale to bylo předtím, než jako nyní šéf nejvyššího státního zastupitelství rezignoval z obav před politickým vměšováním do práce jeho úřadu. Dnes bych těch pět let možná dostal.

  • 403 Založení, podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka: Kdo založí, podporuje nebo propaguje hnutí, které prokazatelně směřuje k potlačení práv a svobod člověka, nebo hlásá rasovou, etnickou, národnostní, náboženskou či třídní zášť nebo zášť vůči jiné skupině osob, bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až pět let. Odnětím svobody na tři léta až deset let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným podobně účinným způsobem, spáchá-li takový čin jako člen organizované skupiny, spáchá-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu. Příprava je trestná.
  • 404 Projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka: Kdo veřejně projevuje sympatie k hnutí uvedenému v § 403 odst. 1, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.
  • 405 Popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia: Kdo veřejně popírá, zpochybňuje, schvaluje nebo se snaží ospravedlnit nacistické, komunistické nebo jiné genocidium nebo nacistické, komunistické nebo jiné zločiny proti lidskosti nebo válečné zločiny nebo zločiny proti míru, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

Jestli je dohledatelný autor identity Petr Balvín (či jestli se tak dokonce opravdu jmenuje) částečně mentálně retardovaný, skutečný extremista nebo recesista, co ztratil soudnost, není důležité. Důležité je, že ta rudá špína, bez ohledu na to, jak je míněná, skutečně na netu visí. V době, kdy mají represivní orgány státu velmi dobrý přehled o ději na českém netu, tam ta krví smrdící kumunistická hniloba visí, na veřejně (i dětem dostupné) počítačové síti a nikdo nic nedělá.

Nemyslím, že by Petr Balvín či tvůrce jeho identity měl jít do vězení. Ale roční péči ve volném čase a na vlastní náklady o nejbližší památník obětí komunismu by mu dle mého názoru soud nařídit měl.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]