Soudruzi si stěžují, že je Česká televize protibabišovská a protivládní

F24

Komunisté mají k Andreji Babišovi jistě takový zvláštní vztah. Je to miliardář a tedy představitel velkokapitálu, na druhou stranu to byl taky kdysi soudruh. Jenže už zase není soudruh a nesetrval v semknutých řadách. S komunisty ale mluví. Takže hoch tak trochu ideově zakolísal, ale nějaké to dobré jádro ze Strany a pokrokové rodiny v něm zůstalo.

Pak je ovšem třeba bývalého spolustraníka hájit, když se mu křivdí. Komunisté vždycky hlásali objektivní poznání a objektivně vzato Babišovi vlastně není co vytknout. Tak je třeba se opřít do nepřátel.

Nepřítelem je, jak odhalil v Haló novinách 29. ledna autor Richard Knot, Česká televize. Jak jinak.

archiv

Jen se na to podívejte: „Šílené tažení České televize proti Babišovi a celé vládě dosahuje naprosté dokonalosti. Neobdivuji bez výhrad Velkého Andreje, ani politiku, kterou nás řídí, ale destrukce, kterou Česká televize systematicky provádí, je přímo šílená.“

Šílené tažení a destrukce, tak na to by za soudruha Gottwalda už byl provaz, zatímco dnes reakční živly řádí.

To šílenství se projevuje podle pisatele takto: „Lékař Kuba je demagog první kategorie, alespoň je to však kultivovaný člověk. Z řady jiných, kteří dostávají prostor na obrazovkách ČT, čiší však jen zášť a nenávist proti vládě. Úplně ignorují, že svízelná situace je v celé Evropě, a že ve většině zemí jsou opatření ještě krutější než u nás. A Česká televize, která sebe samu označuje za objektivní, nadstranickou a poctivou, je otevřeně protibabišovská a protivládní. A proč? Protože volební boj už běží na plné pecky a ona pevně stojí na pozicích, které určují ti, kteří ji ovládají a řídí. Je vůbec ještě česká?“

Jistě, volební boj běží na plné pecky, protože Miloš Zeman, kterého komunisté podporují, už vyhlásil termín voleb. Docela brzo na naše zvyklosti. To má ovšem svůj důvod. Teď na politické strany dolehne jistá tíseň, aby nepřekročily limit peněz na kampaň. Andrej Babiš a jeho útvar to mají dobré, ti si kampaň pojedou za peníze občanů a vždycky se řekne, že se přece jen referuje o posledních nepopiratelných úspěších vlády.

Kazí to jen některá média, která si dovolí se třeba ptát premiéra, proč vykládá každý den něco jiného. No řekněte, mohou to vůbec ještě být česká média?

Každý text si najde čtenáře. Jeden třeba pod příspěvkem s. Knota naříká: „Polistopadová buržoasie vzešlá z majetkových zlodějen na československém národním majetku po roce 1989 nevynechá žádnou příležitost k napadání předlistopadového československého socialismu. V protisocialistickém boji je velmi činorodá Česká televize, která tvoří jedno ze základních protikomunistických a protisocialistických ideologických center české polistopadové buržoasie. ČT nevynechá žádnou příležitost lžemi, polopravdami, zamlčováním pravdivých faktů a hysterií kopat do socialismu a masírovat vědomí svých diváků a posluchačů. Moderátory ČT hanba nefackuje, když z obrazovky lžou lidem a plivou na čtyřicet let socialismu v předlistopadovém Československu.“

Buržoasie. Protisocialistický boj. Protisocialistická ideologická centra. Plivání na čtyřicet let socialismu. To je tedy revoluční nálož, musíme uznat. Jak tohle my pamětníci čteme, okamžitě omládneme.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner