Soukup láká na TV Barrandov zastánce liberálních názorů. Má ale smůlu

Jaromír Soukup (FB: TV Barrandov)

Jaromír Soukup | FOTO: FB: TV Barrandov

Tento článek bude trochu osobní. Zavolal mi generální ředitel vydavatelství Jaromíra Soukupa, že by měl na mě otázku. Pan Soukup se ptá, zda bych nepřijal občas pozvání do jeho nového diskuzního pořadu na TV Barrandov, kde bych prý mohl projevovat své názory, o nichž je známo, že jsou zcela odlišné od těch, které tato televize protežuje.

Samozřejmě jsem to odmítl. Panu Soukupovi jsem vzkázal, že nepotřebuji být nutně v televizi. A rozhodně nebudu vystupovat v televizi, která šíří lži a poškozuje zájmy našeho státu.

Po pár dnech jsem zjistil ze sociálních sítí, že podobnou nabídku dostali i další publicisté. Kupříkladu šéfredaktor Deníku Referendum Jakub Patočka. A přirozeně že také odmítl. Jakub Patočka zastává na rozdíl ode mě levicové názory, ale spojuje nás kritický pohled jak na prezidenta Miloše Zemana, tak na destrukci demokratické společnosti, kterou provádí Andrej Babiš.

Jak známe pana Soukupa, bude za tím určitě rozsáhlejší záměr přilákat i lidi liberální či prostě demokratické orientace. Někteří mu na to občas kývnou, a pak je vidíme v nepříliš důstojné společnosti na TV Barrandov.

Je zřejmé, že pan Soukup má problém. Sledovanost jeho televize, která se proslavila fanatickými pořady, v nichž si hraje na moderátora, se snižuje. Vytvořil ale něco, co nemá v dějinách českého televizního vysílání obdoby. Je to přenesení konceptu Parlamentních listů na televizní obrazovku.

O co zhruba v tomto konceptu jde? Inu o koncentrát veškeré špíny, kterou si lze představit v českém politickém životě. Je to volná aréna komunistické, proruské, protizápadní a antiliberální politiky. Místo pro lživé kampaně Tomia Okamury proti Evropské unii. A také prostor pro vystupování prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše. Oběma pan majitel zcela nedůstojným způsobem podlézá. Chcete-li mermomocí zažít něco opravdu nevýslovně trapného, sledujte Soukupovy pořady s prezidentem a premiérem.

Naprosto otřesným faktem přitom je, že po posledních parlamentních a prezidentských volbách je TV Barrandov vlastně vládní a prezidentskou televizí. Ve sledovanosti jí to ale moc nepomáhá. Obvyklá divácká skupina pořadů TV Barrandov čítá pouze 6 procent televizního trhu. Podobně i Parlamentní listy představují na internetu okrajovou skupinu uživatelů.

Pan Soukup by chtěl zlepšit image své televize tím, že by rád pozval i lidi, kteří nepatří mezi druhohorní ještěry z Jurského parku. Protože dívat se na Jurský park pořád dokola a každý den už není prostě moc zábavné. Kdyby se mu podařilo přesvědčit větší množství liberálních publicistů či politiků, aby vyvážili a legitimizovali ten jeho odporný cirkus, jistě by mu to mohlo trochu pomoci.

Má ale smůlu. Ať si nadále užívá moudrost pana prezidenta, „makání pro lidi“ pana premiéra, obranu před migranty pana Okamury, obranu Putina od pana Foldyny a hlásání demokracie od pana Filipa. Ať si užije všechny tyto divné pány, kteří tak skvěle odpovídají jeho konceptu televize „bez cenzury“. Není žádný důvod, proč bychom mu pomáhali v jeho špinavé práci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner