Soukup má nový pořad. Další ulhanou show konferuje s uplakaným Musilem

barrandov.tv

Honza Musil bude zachraňovat Jaromíra Soukupa | FOTO: barrandov.tv

Když se objeví informace, že majitel TV Barrandov Jaromír Soukup chystá další pořad, většině lidí se už jen nevěřícně stočí oči v sloup. Egoismus a narcismus majitele komerční televize už totiž nabyl takových rozměrů, že by mohl závidět i Václav Klaus. Soukup má ovšem tu smůlu, že je o své genialitě přesvědčen sám a jeho pořady sleduje zanedbatelný počet diváků. Proto nyní nasazuje nový model, který by podle něj měl být zřejmě triumfem. Do konferenciérské party přibírá Honzu Musila.

Tento specialista TV Barrandov na tvorbu „opravdových“ příběhů, které často se slzou v oku prezentuje ve svém pořadu plném lží, výmyslů a obelhávání naivních diváků, v Nebezpečných vztazích, má zachránit svého šéfa.

Sice mu dlouhodobě pomáhá s komparzisty, kteří se zcela „náhodou“ objevují v pořadech obou hvězd provinční televizní stanice, ale to nestačí. Musil je totiž jediný moderátorem na Soukupově stanici (ona jich ani kromě Vlasty Korce víc nemá), který dokáže upoutat víc než 150 tisíc diváků. Silný podprůměr, jehož dosahuje běžně i ČT 2, tedy kanál pro náročnějšího diváka, ale pro TV Barrandov důvod k velkému veselí.

Spasitel, hrající si na empatického posluchače neveselých lidských příběhů (čti -scénářů, odvyprávěných neherci za cca tři tisíce korun) dosahuje takových výsledků sledovanosti, že třeba na Hercule Poirota, reprízovaného a vysílaného od půl jedenácté v noci, ztrácí „pouhých“ 100 tisíc diváků.

Jaromír Soukup má poslední možnost, jak zaujmout alespoň o pár tisíc diváků víc než doteď. Sám na to ovšem nestačí, ani kdyby měl pořadů třeba 73, proto musí udělat to nejhorší, co si dokáže představit. Říct si někomu o pomoc. Sotva totiž bude mít Musil něco od Soukupa příkazem. Jejich vztah totiž dávno překročil standardní poměr šéf-zaměstnanec.

Čím ovšem chtějí dva uvaděči nového pořadu „Takhle tu žijem“ upoutat diváky TV Barrandov. „Chodí k nám do televize od diváku Nebezpečných vztahů mnoho dopisů s prosbou o rady v různých těžkých životních situací, a protože se problémy často týkaly finančních problému a exekucí, rozhodl jsem se tedy udělat pořad, který nepomůže jen jednomu hostovi, ale nějaké poučení si z něj vezmou všichni u televizních obrazovek,“ píše Soukup v tiskové zprávě.

Přeložme si to ovšem do srozumitelné řeči, plné faktů a zapomeňme na tuto snůšku nesmyslů a lží. Nebezpečné vztahy jsou pořadem plným vylhaných příběhů, na jejichž sepsání skutečně nepracují diváci Soukupovy televize, ale několik zaplacených scenáristů. Jakékoliv Musilovy výlevy o tom, jak navštěvoval hosty svého pořadu u nich doma jsou výmysly, kterými se snaží „oblbnout“ babičky, věřící, že ten hodný Honza tak hezky pomáhá lidem.

Stejně tak se Soukup rozhodně nerozhodl udělat pořad, aby někomu pomohl. Potřebuje větší sledovanost, aby mohl důstojně šířit „pravdy“ Miloše Zemana a především Tomio Okamury. K tomu se krásně hodí i témata nového pořadu. Exekuce, finanční problémy a dluhové pasti. Tedy stejné problémy, které na svých billboardech tak rád prezentuje šéf extremistické SPD.

Téma exekuce mělo být stěžejním motivem i seriálu, který Soukup sliboval dlouho před prázdninami a mluvil o něm jako o velkolepém projektu. Zatím se tato „pecka“ objevila na obrazovkách TV Barrandov pouze 15.8. a od té doby se Exekutoři nevysílali. Zřejmě si na kvalitu budeme muset počkat.

Nový pořad má dvě jasné ambice. Na pár desítek minut zvednout sledovanost upadající hradní televize a zároveň konečně nastartovat hvězdnou kariéru Jaromíra Soukupa. Když mu pomůže emocionální buldozer a lži se neštítící Honza Musil, třeba to vyjde.

Zjistíme to již v úterý, kdy má „Takhle tu žijem“ premiéru, nebo už v pondělí, v dalším Soukupem konferovaném pořadu. Instinkty JS totiž najednou mají také dvojici hostitelů. Pro příště už to možná budou Instinkty Mirka a Honzy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner