Soukup minimálně jedenáctkrát lhal o ČT. Lže v průměru každou osmou minutu

Jaromír Soukup špiní ČT i jejího ředitele Dvořáka (repro youtube.com)

Jaromír Soukup špiní ČT i jejího ředitele Dvořáka | FOTO: repro youtube.com

Majitel TV Barrandov Jaromír Soukup se ochotně připojil k frontě, která v současnosti útočí na Českou televizi s cílem přizpůsobit ji hradní a vládní ideologii. Svůj pořad „Kauzy“ věnoval Soukup rozboru hospodaření veřejnoprávního média. Jak se ovšem ukázalo, jeho pořad byl plný nepřesností, pomluv a lží. Jen těch prokazatelných, na které upozornila ČT na svém Twitteru, kde komentovala Kauzy přímo při jejích vysílání, bylo jedenáct.

V průměru Jaromír Soukup lhal jednou za necelých osm minut. Lze tedy říci, že svůj pořad vede rychlostí 7,5 lži za hodinu, ale jistě umí i zrychlit. A to jsou jen lži, na které Česká televize upozornila na sociální síti.

Kauzy Jaromíra Soukupa s Jaromírem Soukupem (ČTK)

Jak se ovšem dalo čekat, veřejnoprávní televize se nesnížila na Soukupovu úroveň a nepustila se do mediálního boje, v němž by na majitele, ředitele a „moderátora“ TV Barrandov házela špínu, které by se rozhodně našlo dost.

Místo toho vydala prohlášení, ve kterém se píše: „Česká televize se odmítá zapojovat do nedůstojných mediálních přestřelek. Budeme se chovat racionálně a s ohledem na dobrou pověst instituce a jejích zaměstnanců. Využijeme všechny možnosti právního státu k obraně před nepravdivými a manipulativními pomluvami.“

Chování veřejnoprávní televize je pochopitelné, ačkoliv by možná někdo čekal daleko ostřejší protiútok na Soukupovy výpady, které jsou evidentně politicky motivovány a mají sloužit jako marketingový produkt propagandy proti ČT. Okamurovci a zemanovci se potřebují zbavit pořadů jako Reportéři ČT a 168 hodin, což se jim bez znedůvěryhodnění veřejné instituce nepovede snadno.

Ostrůvky svobodné žurnalistiky, které v ČT zdatně diriguje Marek Wollner, jsou v ohrožení, protože odchodem Petra Dvořáka z vedení ČT by z největší pravděpodobností jejich fungování skončilo. A právě proto se nyní snaží klaka Miloše Zemana jakkoliv pošpinit Českou televizi a občanům vnutit myšlenku, že je zlem, které manipuluje veřejným míněním.

Je to však právě Jaromír Soukup a jeho televize, kdo šíří dezinformace, lže lidem třeba i v dříve neškodných „vztahových“ pořadech a přitom kope do média, které má povel pomlouvat a pokusit se pomoci k jeho ovládnutí a případnému zestátnění. Kdo chce vidět, jak by vypadal státní televize podle Zemanova střihu, už dnes má její předobraz na TV Barrandov.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]