Soukup nečekaně zaútočil na Zemana. Blíží se konec jejich spolupráce?

archiv F24

Miloš Zeman a jeho dvorní zpovědník Jaromír Soukup | FOTO: archiv F24

Kauza Heleny Válkové, spolupracující v minulosti s komunistickým prokurátorem Josefem Urválkem,  pochopitelně zaujala i Jaromíra Soukupa. Překvapivě se však majitel TV Barrandov nepostavil za bývalou ministryni spravedlnosti a velkou obhájkyni Andreje Babiše. Soukup naopak ostře zaútočil na politiky v čele s prezidentem Zemanem za to, že nedostatečně odsoudili minulost Válkové. Dokonce připustil, že by mohl ukončit spolupráci s prezidentem, protože neví, zda s ním do budoucna dokáže najít společnou řeč.

O Soukupovi je známo, že rád emotivně prožívá konferování všech svých pořadů. Zatím to však vždy bylo tak, aby tím servilně sloužil Hradu, Andreji Babišovi nebo Tomiovi Okamurovi. Tentokrát se ovšem majitel komerční televize, zcela proti svým dosavadním postojům, vymezil proti prezidentovi i premiérovi.

archiv

Nesouhlasí s nimi totiž právě kvůli Válkové, jejíž „prospěchářskou spolupráci s Urválkem“ ostře odsoudil. Podle Soukupa by člověk, kterému nevadí komunistický prokurátor a „vrah“ Milady Horákové, srovnatelný s nacistickými pohlaváry, neměl zastávat žádné veřejné funkce. „Válková spolupracovala se zrůdou, která se podílela na justičních vraždách. Setrvání profesorky Válkové v pozici vládní zmocněnkyně pro lidská práva je pošlapáním památky Milady Horákové,“ uvedl Soukup na svém facebookovém profilu.

„Jak je možné, že vrcholní politici nepřinutili Helenu Válkovou rezignovat na všechny veřejné funkce? Jak je možné, že nás tato dáma reprezentuje ve Sněmovně a ještě k tomu jí náleží agenda lidských práv?“ ptá se šéf TV Barrandov a slibuje, že v této věci už nadále bude naprosto nekompromisní. Ať už jde o prezidenta, premiéra nebo jakéhokoli jiného vysoce postaveného politika libovolného jména nebo strany.

Stejně ostře se vyjádřil i ve svém pořadu Jasně a stručně, kde se pustil i do Miloše Zemana, na nějž poslední roky nedal dopustit za žádných okolností. Nyní se ovšem Soukup neudržel a zkritizoval i prezidenta. Na sociální síti k tomu ještě přidal další překvapivá slova: „Každý máme své limity. A mým je, že odmítám dávat prostor lidem, kteří hájí vrahy. Urválek byl stejný vrah jako Eichmann,“ vysvětlil Soukup, proč je nyní s hlavou státu ve při. „Pokud v tom nejsme s panem prezidentem zajedno, tak nevím, zda jsme schopni v něčem jiném spolu najít společnou řeč. Nechci, aby Česko řídili lidé, jako je paní Válková. Tohle je pro mě otázka principu,“ dodal na Facebooku a vzbudil tak velkou debatu.

Každý máme své limity. A mým je, že odmítám dávat prostor lidem, kteří hájí vrahy. Urválek byl stejný vrah jako…

Zveřejnil(a) Jaromír Soukup dne Pondělí 13. ledna 2020

Ještě nikdy se totiž podnikatel, který Zemanovi vděčí za přísun čínských peněz do jeho firem, takto ostře proti prezidentovi nevymezil. Do současnosti mu dokonce sloužil tak věrně, že se dokázal omluvit i za výroky, které nepronesl. Na denním pořádku také bylo Soukupovo pochlebování hlavě státu a premiérovi s výhledem, že mu to něco přinese.

repro: youtube/TV Barrandov

To se však nestalo, stejně jako se nenaplnil scénář, v němž měla TV Barrandov sloužit jako propagandistická televize, která národu pozvolna vysvětlí, že Čína je naším přítelem. Zároveň měla oslavovat prezidenta republiky, který asijskou velmoc neustále propaguje. Celkový dosah a sledovanost komerční stanice je ovšem marginální a tak se spekuluje o možných dopadech na samotné fungování TV Barrandov.

Podle některých informací měly do televize přestat téct čínské peníze, což by mohlo znamenat i Soukupův ústup z dosud zastávaných názorů. Navíc, pokud se na Facebooku majitele stanice objeví vyjádření o nesouladu s prezidentem, může to znamenat víc, než je na první pohled zřetelné. Každopádně je Soukup tím, koho by konec spolupráce s hradním pánem mrzel nejvíc. Obdobné výhody, včetně těch finančních, totiž podnikateli s talentem na špatná rozhodnutí a dělání dluhů nikdo nenabídne. Navíc v momentě, kdy ze sebe udělal před celým národem prodejného šaška.

Jasně a stručně: profesorka Helena Válková spolupracovala s Josefem Urválkem. Se zrůdou, která se podílela na justičních vraždách. Setrvání profesorky Válkové v pozici vládní zmocněnkyně pro lidská práva je pošlapáním památky Milady Horákové. Jak je možné, že vrcholní politici nepřinutili Helenu Válkovou rezignovat na všechny veřejné funkce? Jak je možné, že nás tato dáma reprezentuje ve Sněmovně a ještě k tomu jí náleží agenda lidských práv? V této věci už nadále budu naprosto nekompromisní❗️ Ať už jde o prezidenta, premiéra, nebo jakéhokoli jiného vysoce postaveného politika libovolného jména nebo strany.🚫

Zveřejnil(a) Jaromír Soukup dne Pondělí 13. ledna 2020

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner