Soukup nechápe, že pravidla platí i pro něj. Pokutu platit nehodlá

FB: TV Barrandov

Jaromír Soukup | FOTO: FB: TV Barrandov

Majitel TV Barrandov se domnívá, že si může na své televizi vyprávět, co se mu zachce. Proto nehodlá akceptovat, že po něm RRTV chce, aby respektoval daná pravidla, která byla určena, když získával televizní licenci. Za opakované prohřešky proti těmto pravidlům Jaromír Soukup dostal po několika upozorněním pokutu 400 tisíc. Reakce? Fňuká, že ho chce někdo cenzurovat.

Soukup se poslední dobou potýká s velkým nezájmem diváků. Řešit to chce třeba pořadem s Jiřím Ovčáčkem, který dostane na TV Barrandov prostor pro svou talkshow.

V současnosti ovšem majitel a konferenciér malé komerční stanice musí řešit úplně jiný problém. Téměř půlmilionová pokuta od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání je pro zadluženého podnikatele téměř neřešitelným problémem.

Proto se Soukup prostřednictvím svých právníků bude snažit rozhodnutí RRTV, která ho na neobjektivnost a jednostrannost jeho pořadů upozorňovala několikrát a žádala nápravu, zrušit. Protože nemá žádný argument, kterým by vysvětlil, proč často ve svých „estrádách“ lže, nebo slouží Zemanově a Babišově propagandě, musí fňukat.

Ve svém vyjádření tedy Soukup pokutu označuje za pokus o cenzuru českého mediálního prostředí. „Někdo tu nechce slyšet pravdu. Ale kvůli tomu já mlčet odmítám,“ napsal majitel TV Barrandov v tiskovém prohlášení, jehož segment se objevil i na sociálních sítích.

Na co však Soukup úplně zapomněl, nebo to spíš nemůže naivním divákům jeho televize, kteří se rekrutují především ze straší generace, je pravda. Po několikerých varováních od RRTV, kterým se okázale vysmíval, ještě může být rád, že stále vlastní vysílací licenci. Její pravidla totiž porušuje již dlouhé měsíce.

Kdyby se Rada pro rozhlasové a televizní vysílání Soukupa nebála, dávno už mu kvůli nezařazení zpravodajství do programu televize zakázala vysílat. Za pokutu může hradní oblíbenec pouze poděkovat a v tichosti ji zaplatit.

O žádnou cenzuru nejde, jedná se pouze o dohled nad dodržováním pravidel. Ta musí respektovat každý, i když se někteří současní mocipáni snaží tento stav změnit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner