Vrchní konferenciér TV Barrandov nebude usilovat o pozici europoslance. Ne, že by snad sám nechtěl, ale zkrátka nemůže. Jaromír Soukup jaksi nedomyslel svůj politický nápad a jeho hnutí List JS stále není registrováno, a proto nemůže vytvořit kandidátku do eurovoleb. Mrzuté, ale odborník na cokoliv to jistě nějak šikovně vyřeší.

Hnutí, které mělo naplnit politické ambice dříve úspěšného podnikatele zatím nesplňuje, co se od něj očekávalo. Soukup si vysnil ideální scénář, v němž mu nejlepší reklamu udělá vlastnictví médií, „přátelství“ s Milošem Zemanem a kamarádství s Tomio Okamurou. Jednalo se o klasický byznys plán.

Z prvotních krůčků před kamerou ze sebe majitel TV Barrandov udělal jedinou tvář televize, která se postupně vyprofilovala jako silně propagandistická. Soukup cílí na diváky a potenciální voliče, kteří mají mezi preferovanými politiky prezidenta republiky a šéfa extremistické SPD. Občas se sice zdá, že s nimi politicky až tak moc nesouhlasí, ale roli jejich „parťáka“ hraje dobře.

Zřejmě i proto, že se začíná ukazovat, že Soukup zase není tak bohatý, jak o sobě tvrdí, nebo spíše že je dost zadlužený, vznikl plán B. Politická kariéra, kterou si vyzkoušel již v minulosti, když dělal ekonomického náměstka na ministerstvu školství, má být znovu občerstvena.

Úspěch by totiž znamenal například imunitu, která by se při možném vyšetřování daňových optimalizací Soukupových firem na Kypru, velmi hodila. Všekonferenciér komerční televize si ovšem bude muset počkat až na příští parlamentní volby. Hnutí List Jaromíra Soukupa totiž stále není zaregistrováno a jeho majitel tak není právoplatným politikem, který by mohl kamkoliv kandidovat, výjimkou není ani Evropský parlament.

Možná se ovšem špatně načasované plánování stane Soukupovou výhodou. Mohl by totiž zlanařit dva velké hráče na dezinformačním a extremistickém poli. Lubomír Volný a patrně i Václav Klaus mladší nyní budou bezpartajní a jedná se o přesně ten typ politiků, kteří by se Soukupovi hodili do party. Nebyla by ovšem škoda přijít o všechny ty populárně naučné pořady na TV Barrandov?

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora