Soukup není troškař. Už si připravuje web ke své prezidentské kandidatuře

Soukup na Hrad? (FB: TV Barrandov)

Soukup na Hrad? | FOTO: FB: TV Barrandov

Pokud si někdo myslel, že Jaromíru Soukupovi bude stačit, když založí politické hnutí a bude se snažit upoutat více pozornosti než jako podprůměrný konferenciér, zmýlil se. Majitel TV Barrandov se totiž patrně rozhodl, že nejpozději v roce 2023 nahradí svůj politický idol Miloše Zemana. Na prezidentskou kandidaturu se totiž začíná pečlivě připravovat.

"Politik" Jaromír Soukup (FB TV Barrandov)

Stejně jako při rozhodnutí oznámit světu a pár divákům pořadu Moje zprávy, že se všemoderátor komerční stanice rozhodl zachránit naši zemi a ochránit ji před oligarchy a dalšími mocnými, s nimiž přitom tak rád spolupracuje, nenechává nic náhodě. List Jaromíra Soukupa měl připravenou facebookovou i webovou stránku a zájemci o bizarní zákoutí politického dění se mohli ihned nasytit.

Jak se ukázalo, šéf TV Barrandov se chystá daleko pečlivěji a na mnohem vyšší cíl, než jsou například volby do Evropského parlamentu, nebo naší sněmovny. Zájmem Jaromíra Soukupa se stal Pražský hrad, kde by rád usedl jako další hlava státu.

Když se jeho jméno začalo objevovat v kurzové nabídce sázkových kanceláří v kolonce budoucí prezident, hodně lidí si klepalo na čelo. Kdo by přece volil člověka, který nikdy nepůsobí důstojným dojmem, často se diskutuje o jeho příčetnosti, nebo možné konzumaci podpůrných látek? Nyní ovšem Soukupova kandidatura získává jasné obrysy.

V úterý 15. ledna si totiž podnikatel s obřími dluhy (téměř 1,4 miliardy) nechal zaregistrovat internetovou doménu www.soukupnahrad.cz. Příprava na budoucnost, nebo čin, jen tak „pro jistotu“? Vzhledem k Soukupově egoismu je zřejmé, že majitel nesledované televize uvažuje o skutečné kandidatuře na Hrad.

Jakkoliv se to zdá jako výplod šílence, bohužel nic není nemožné. Především je totiž nutné připomenout, že Jaromír Soukup má dlouholeté přátelské vztahy s Jaroslavem Tvrdíkem, tudíž by se dalo předpokládat, že by se ve hře mohly objevit čínské peníze, které, stejně jako ty ruské v Zemanově případu, dokážou ledacos zařídit. Chtělo by to ovšem nějakého silného podporovatele.

Vzhledem k tomu, že to ovšem vypadá, že Soukup současného prezidenta nepřesvědčil o tom, že by byl plnohodnotným politickým hráčem, asi nebude moci počítat se Zemanovou podporou při možné kandidatuře. Tentokrát se zkrátka „něco za něco“ neodehraje, protože prezident svému každotýdennímu zpovědníkovi dal jasně najevo, že nemá v politické konkurenci šance.

Bude tedy daleko složitější přesvědčit voliče pouze přes TV Barrandov, která zůstala jedním z posledních médií, která ještě nemají, protože nemohou, Soukupa za prazvláštního podivína. Všechny ostatní novináře „mediální magnát“ stačil pozurážet a počastovat je daleko horšími výrazy než používá současný hradní pán.

Dá se předpokládat, že JS zkusí už volby do Evropského parlamentu, ale jen těžko dokáže uspět, ačkoliv už dva roky dělá na své televizi selfpromo, kterému však obětoval sledovanost i část své psychické i finanční pohody. Možná se tak skutečně bude Soukup soustředit až na prezidentské volby.

Pokud by v nich uspěl, už dnes se nabízí jedna velmi důležitá otázka. Bude v Týdnu s prezidentem sedět na obou židlích, nebo se tato estráda přejmenuje třeba na „Hrad Jaromíra Soukupa“? Snad se odpověď na tuto otázku nikdy nedozvíme. Teď už to konečně chce zase důstojnou hlavu státu a ne někoho, kdo vypadá, že je zrovna na vycházce.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]