Majitel a ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup ve svém pořadu Moje zprávy oznámil, že končí se svými politickými debatami. Od příštího pondělí tedy končí Aréna Jaromíra Soukupa nebo Duel Jaromíra Soukupa. Pokračují však Týden s prezidentem a Instinkty Jaromíra Soukupa. „Z obrazovky nezmizím,“ vzkázal konferenciér TV Barrandov divákům.

Dalo se to předpokládat. Poté, co majitel vydavatelství Empresa Média a TV Barrandov oznámil založení politického hnutí LIST Jaromíra Soukupa, očekávaly se změny. Spekulovalo se o kandidatuře do Evropského parlamentu, jistý náznak Soukupových idejí naznačilo i zaregistrování webové domény www.soukupnahrad.cz.

Stále se ovšem počítalo s tím, že egoista Soukupova formátu bude i nadále exhibovat v jedenácti pořadech, které na své zadlužené televizi konferuje. Ačkoliv třeba ODS konečně jasně řekla, že za nových okolností, spojených se Soukupovým politickým angažováním, nebude nikdo z jejích zástupců do jeho pořadů chodit. Další strany se stále na Barrandov těšily, i když se začalo „šuškat“ o tom, že Občanské demokraty budou následovat i další opoziční partaje.

S tím teď budou mít utrum všichni politici. Šéf komerční televize se totiž rozhodl, že už nadále nebude dělat reklamu jiným politickým uskupením a bude propagovat pouze sebe. Počet jeho estrád se tedy zřejmě nezmění, jen vypadnou všechny Arény, Duely a jim podobné pořady, do nichž kupodivu stále chodili nejen zástupci hnutí ANO a SPD, ale i další.

Soukup jako jeden z důvodů uvedl, že už nehodlá dělat jiným partajím reklamu a vyprávěl něco o dvoumilionové sledovanosti. Čísla, která majitel TV Barrandov tak rád prezentuje, sice zní velmi hezky, ale aby se dobral k takovému diváckému zájmu, musel by vysílat něco jiného než sebe, prezidenta Zemana a Tomio Okamuru. Nyní je ovšem sledovanější i Večerníček.

TV Barrandov už zkrátka bude mít úkol stranické televize a vlastně přebere model, který je známý u Babišových Mladé fronty DNES a Lidových novin. Jenže Soukup není Babiš, takže se bude jednat pouze o trapnou a směšnou jakoby kampaň hnutí, v němž je zatím pouze jeden člověk. Na druhou stranu ovšem takový člověk, který umí všechno.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora