Soukup se veřejně chlubí tím, že platí zaměstnance za trollení na Facebooku

Jaromír Soukup (FB: TV Barrandov)

Jaromír Soukup | FOTO: FB: TV Barrandov

Jaromír Soukup opět ukázal, že se neštítí ničeho, hlavně když na tom může vydělat. V jednom ze svých pořadů na TV Barrandov se pochlubil, že část jeho zaměstnanců funguje jako placení trollové, kteří za peníze píší do facebookových diskuzí a tím je ovlivňují.

Instinkty Jaromíra Soukupa jsou nesledovaným pořadem majitele komerční televize, do nějž si zve známé „osobnosti“, tedy spíše ty, kterým nevadí, co je majitel TV Barrandov zač, a daleko důležitější je pro ně propagace nebo peníze, které za své vystoupení dostanou.

Soukup se rád převléká a dělá humor. (FB TV Barrandov)

V díle, na který upozornila aktivistická skupina AUVA a kde se již podruhé za krátkou dobu objevil Tomáš Ortel, se diskuze dostala na téma placených přispěvatelů na sociálních sítích, kteří jsou označováni jako trollové. Zpěvák kontroverzní skupiny Ortel se proti těmto lidem ohradil, ale Soukupova reakce ho musela nemile překvapit.

„Já vám něco prozradím. Jedna z našich firem je takzvaná PR agentura – Medea PR. No a my tam máme oddělení, kterému se říká oddělení sociálních sítí. A většina těch zaměstnanců v tom oddělení jsou lidi, kteří právě píšou na Facebook a do těch diskuzí. Jaksi v zájmu toho klienta,“ chlubil se Soukup Ortelovi. Ten však místo pochvaly prohlásil pouze „to je strašný“.

Majitel TV Barrandov se poté snažil celou situaci zahrát do autu. „V zájmu toho klienta, který si to platí. No takhle to chodí, to nemá smysl říkat, že to neexistuje, samozřejmě že to existuje. Že jo. To prostě je normální placená služba a nejsme jediní, kdo to dělají, že jo,“ dodal Jaromír Soukup.

SOUKUP PŘIZNAL, ŽE MÁ TROLLÍ FARMU!Prý je to normální, a nebudeme si říkat, že to tak není. Pro nás je to zásadní zjištění a během pár dnů, požádáme všechny parlamentní politické strany o vyjádření, jestli využívají tyto služby, nebo samy provozují podobné trollí farmy. Doufáme, že se toho chytí i novináři, chceme vědět jak na tom jsme, a které strany využívají falešných lidí a názorů ke své propagaci.POŘAD: INSTINKTYJaromíra SoukupaDATUM: 18.2.2019https://youtu.be/UHdW7APHaF0?t=1416

Zveřejnil(a) Stránka skupiny AUVA. dne Úterý 5. března 2019

Bylo by určitě velmi zajímavé zjistit, které firmy si služby Soukupovy firmy platí. Nepomohla například Medea PR ke znovuzvolení prezidenta Zemana nebo nevěnuje se i řetězovým e-mailům? Tím se podnikatel s politickými choutkami zatím nepochlubil. Vzhledem k Soukupově prostořekosti a tendencím se vychloubat, není vyloučeno, že se jednou dozvíme, za co všechno si bez skrupulí nechá platit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]