Majitel TV Barrandov si jednou za čas postěžuje svým několika divákům, že jeho skvělé pořady kopírují ostatní televize, nejčastěji samozřejmě ta veřejnoprávní. Zřejmě, aby s ní srovnal účty, vzal si Jaromír Soukup nejen téma, ale i většinu hostů, které v debatě na téma věštění, kartářství a tajemna použila Michaela Jílková ve svém pořadu Máte slovo. A byla to neskutečná paráda. Konferenciér se totiž nechal zcela pohltit tématem a s nepředstíranou radostí poslouchal, jak je geniální.

Mezi hosty, které si šéf komerční stanice pozval se objevila nejen ikona televizního věštění Jolanda, ale i její „kolegové“ ze Školy čar a kouzel Stanislav Brázda (pro veřejnost Stanley Bradley), Vlastimil Brůček (Vlastík Plamínek) a sourozenci Ivana Regina Kupcová Sádlová a Jan Saavedra, kdysi rádce Ivety Bartošové ve věcech tajemných.

Pro laika neznámá jména, pro zoufalce, kteří jsou ochotni zaplatit desetitisíce za to, že jim někdo po telefonu a přes televizní obrazovku dokáže číst z karet, či dalších magických artefaktů budoucnost, zbožňované hvězdy.

Jak se zdá, stejně se nechal oblouznit i Soukup. Všichni šarlatáni na něj totiž vytáhli své příběhy o tom, komu dokázali pomocí své magické síly zachránit život, vyléčit smrtelnou nemoc, nebo je nasměrovat k bohatství. Konferenciéra to tak dojalo, že během svého pořadu Jaromír Soukup LIVE několikrát musel zopakovat, jak je z tématu, které si vypůjčil z té zlé České televize, opisující od něj, nadšený a jak moc ho to baví.

Toho samozřejmě nemohla zkusit pětice zkušených obelhávačů naivnější části populace nevyužít. Když se tedy Soukup začal ptát na budoucnost České republiky, nějak „náhodou“ se stočila řeč i na něj samotného. A co by si asi tak mohl majitel televize vyslechnout od lidí, kteří už jsou pro všechny komerční stanice nezajímaví?

Nepřekvapivě se dozvěděl, že je úspěšný ve všem, co dělá, bude ještě úspěšnější a navíc přichystá pro diváky další pořady nesoucí jeho rukopis. Jako návdavek ke všem pracovním lichotkám si také poslechl, že bude obletován spoustou mladých dívek, což muselo pobavit nejen jeho.

Nebylo by tak s podivem, kdyby se novinka na obrazovkách TV Barrandov zabývala právě ezoterikou, které konferenciér malé televizky při debatě s největšími esy mezi českými čaroději, přišel na chuť. Jak si ovšem vybrat ty pravé, kteří by měli v EZO Jaromíra Soukupa prezentovat své zkušenosti s magií a tajemnými silami?

Výběr by neměl být moc složitý, poradit totiž může Honza Musil. Ten má totiž zkušenosti s Ivanou Reginou Kupcovou Sádlovou a Janem Saavedrou, pro jejichž zkrachovalou TV Regina dělal pořad, obdobný Nebezpečným vztahům, které nyní ordinuje u Soukupa. Ve stejném formátu, jen v daleko střízlivější produkci také hovořil s lidmi o jejich vylhaných životních příbězích a dotvářel tak dojem empatické televize, plné lidí se srdcem na dlani.

Pokud by se majitel TV Barrandov skutečně vzhlédl v představě o dalším pořadu, v němž by divákům, které by to zajímalo (JS LIVE ve středu nepřivedl k obrazovkám ani 200 tisíc diváků) předváděl další extravagantní show, kterých pod svým vedením vyrábí již pěknou řádku, určitě by to opět zasáhlo jeho kapsu.

Věštci a jejich televizní kouzlení je totiž dávno mrtvý formát. Jen obroditel české mediální tvorby si jich všiml až dnes. Hodně štěstí s novým pořadem a hlavně si dejte pozor, až přijde Bohyně. Tu totiž Regina ráda ve svých show vyvolává.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora