Soukupova média se snaží pomoci Malé. Důkaz, že má velký problém

Taťána Malá, poslankyně ANO. ()

Hradní a Babišovi loajální média Jaromíra Soukupa se jala pomoci Taťáně Malé s jejím velkým problémem. Je to jasný důkaz toho, že „odbornice“ na králíky a spravedlnost má nemalé potíže. A co píší? Ve zkratce to, že Malá za nic nemůže, Babiš má pravdu a za všechno může univerzita a čas. Pochopitelně. V aktuálním komentáři časopisu Týden z portfolia Jaromíra Soukupa jsou i pasáže, které stojí za pozornost.

„Pokud nebude dobrá manažerka nebo nebude dostatečně erudovaná a v problematice bude plavat, premiér ji velmi rychle vymění. Ostatně, že s házením lidí přes palubu nemá Babiš problém, prokázal již mnohokrát. Permanentní nejistota u ,šéfa‘ se v tomto ohledu zdá jako dostatečná motivace Malé, aby ,makala‘,“ píše časopis Týden. To jen na okraj.

Dobrá je také tato část: „Novináři zabývající se na plný úvazek ministryní Malou ale bohužel vůbec, nebo jen okrajově zmiňují podstatný fakt: plagiátorství v roce 2018 definujeme výrazně jinak, než tomu bylo v roce 2005, kdy Malá v Brně svou práci obhajovala,“ píše se v komentáři Týdne. Takže je to jasné, pokud Malá opisovala, nemělo by se to uznat, protože když opisovala, nebyly kontroly nastaveny tak, aby to poznaly. Takže se vlastně nic nestalo.

A nejlepší je závěr: „Otázky na studium a závěrečnou práci by neměly směřovat na ministryni Malou. Vysvětlovat, proč pustila údajně nekvalitní práci, má v tomto případě univerzita. Malou nyní čekají v resortu podstatně důležitější výzvy.“ Samozřejmě. Klid na práci. To je to, co by se jim líbilo. Babišovi zrušit nebo odsunout obvinění ze zvlášť závažného trestného činu. Malé přehlédnout její možná nelegálně získané tituly a neuvěřitelnou neodbornost. To ta vláda odborníků potřebuje.

Taťána Malá je samozřejmě v roli ministryně odepsaná. Nepomohou jí ani rudá média Miloše Zemana a Jaromíra Soukupa. Malou nebude respektovat nikdo. Měla by sama odejít a neprodlužovat tu trapnost.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]