Soukupova ostuda: Jeho pořady sleduje méně lidí než reprízovaného Columba

repro youtube.com

Jaromír Soukup diváky moc nezajímá | FOTO: repro youtube.com

Majitel, ředitel a konferenciér TV Barrandov stále nedokáže pochopit, že skutečně neznamená pro svou televizi spásu ve sledovanosti, a naopak stále komerční stanici táhne ke dnu. Samozřejmě že pořady Jaromíra Soukupa slouží především jako propaganda jeho politických vzorů, ale ani tak nemá dosah, jaký si „mediální magnát“ představoval. Vždyť ani jeden z osmi Soukupových pořadů nedokáže ve sledovanosti porazit některé dokumenty na ČT2 nebo reprízy detektivního seriálu Columbo, který snad viděl už každý. Dvakrát.

Jaromír Soukup si neskutečně věří, což dokazuje i zrušení zpravodajské relace Naše zprávy, kterou má nahradit další pořad majitele televize. Problém je ovšem v tom, že tyto experimenty, které na pár tisících diváků Soukup již několik let testuje, evidentně nefungují a dále prodlužují sledovanostní zmar, který TV Barrandov za panování „všemoderátora“ zažívá.

Přestože Soukup na první téměř poprázdninový týden připravil největší trumfy, které se domníval, že má, diváci mu jasně ukázali, co si o jeho propagandistických pseudodiskuzních pořadech myslí. Terno tak neudělala ani Klára Samková, varující v pondělních Instinktech Jaromíra Soukupa před zkázou zvanou islám, Tomio Okamura, který se zase po pár týdnech vrátil na svou domovskou televizní stanici, ani unavená, nezdravě vypadající a zahořklá hlava státu.

Facebook

Bídně dopadly i Kauzy Jaromíra Soukupa a jeho „vtipný“ Týden podle Jaromíra Soukupa. Diváci totiž na egomaniacké exhibice ředitele TV Barrandov nereagují tak, jak by si muž, který nedokáže udržet na uzdě své mediální ambice, představoval.

Pokud jeho pořady sleduje méně lidí, než třeba seriál Teorie velkého třesku, který na Prima Cool není zrovna trhákem v počtu diváků (úterý – 171 tisíc), není důvod nějak přehnaně jásat a jako obvykle vyprávět o nejlepších politických pořadech na českých obrazovkách.

Vždyť ani mstivé výlevy hlavy státu v obvyklém Týdnu s prezidentem netáhnou. Víc diváků než Miloš Zeman totiž minulý čtvrtek zajímal i Steven Seagal ve 24 let starém, kritikou odsouzeném filmu Aljaška v plamenech.

Stále ještě ovšem může Jaromír Soukup operovat tím, že jiné komerční stanice, především tedy TV Nova a FTV Prima, mají roky budovanou diváckou základnu, a proto je jasné, že jejich čísel nejde jen tak dosáhnout, a není neobvyklé, že jeden díl Ordinace v růžové zahradě vidí víc lidí, než celotýdenní snažení Soukupa na jeho televizi.

Jak ovšem majitel TV Barrandov vysvětlí, že jeho výtvory předstihne ve sledovanosti i podprůměrná německá romantika od Ingy Lindström, kterou ještě ke všemu vysílá právě Soukupova stanice? Až jednou zase dosáhne „moderátor“ 213 tisíc, které dnes dokáže získat i příběh o lásce započaté při návštěvě jednoho severského jezera, bude zase čas na to brát ho vážně.

S čísly, která produkuje TV Barrandov, nyní se jedná spíše o provinční či regionální „televizku“, jejíž význam v celorepublikovém měřítku je marginální a málokdo bere její význam vážněji, než je třeba. Stále jde pouze o prohradní a prookamurovský pokus o dělání televize. Podomácku, špatně, ale s láskou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner