Soukupovo vydavatelství připravuje politický deník

Jaromír Soukup (Profimedia)

Jaromír Soukup | FOTO: Profimedia

Vydavatelství Empresa média, které ovládá moderátor a předseda představenstva Jaromír Soukup, chystá vstup na trh s tištěnými deníky. Podle informací, které deník FORUM 24 získal přímo z vydavatelství, by se „mělo jednat o liberální politický deník s rubrikami ze společenského života“. Na přímý dotaz Jaromír Soukup informaci odmítl komentovat.

Pojem „liberální“ odpovídá tomu, jaké názory v posledních měsících Soukup prezentuje ve svých pořadech. Snaze o rozšíření dosahu mediálních produktů navíc napovídá i fakt, že Empresa přichází i s dalšími tituly: VIP SVĚT, což je bulvární čtrnáctideník, který měl premiéru 31. 5., dále se chystá i první číslo časopisu Sedmička Retro. Od počátku roku vydavatelství Empresa představilo devět nových periodik.

Mezi tištěné tituly, které Soukupovo vydavatelství vydává, patří časopisy Týden, Sedmička, Exkluziv nebo Instinkt. Empresa skrze vysílatele Barrandov televizní studio, a. s. provozuje televizní kanál TV Barrandov, na němž několik let Soukup pravidelně moderoval Týden s prezidentem a řadu dalších pořadů zaměřených na politiku. Momentálně se na obrazovkách pravidelně objevují například Hovory Kalousek Soukup, Kauzy Jaromíra Soukupa nebo Moje zprávy.

Společnost Empresa Media vznikla v roce 2000. V roce 2015 Soukup oznámil, že minoritní podíl v této firmě získala čínská investiční společnost China Energy Company Limited (CEFC). Ta o dva roky později uplatnila své právo na vrácení minoritního akcionářského podílu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]