Zatím to úplně nevypadá, že Jaromír Soukup se svým Listem spasí Českou republiku. Sice do ulic měst vyslal brigádníky se stánky a papíry k podpisu na podporu, ale z výsledku radost mít nebude. Brigádníci totiž nesbírají stovky podpisů, nesbírají ani desítky podpisů. Například v Brně podle některých svědectví zatím Soukupa podpořilo pět lidí. Jiní ovšem uvádějí, že to bylo až osm lidí.

Své dojmy ze setkání se „Soukupovci“ si lidé hojně sdělují na sociálních sítích. Například zde: „Na Svoboďáku je stánek ,Petiční list‘ za List Jaromíra Soukupa. Dojdeme ke stánku, slušně se zeptáme, zda je to pro, anebo proti. Slečna okolo 22 let v čepici ,List Jaromíra Soukupa‘ odpoví, že PRO. Tak řekneme, že to určitě nepodepíšeme, a odcházíme. Mezitím na nás slečna zařve ,drž hubu debile‘. Obracím se a odpovím jí, že toto je typické vyjadřování podporovatelů těchto stran. Slečna ještě něco odpovídá (samozřejmě sprostě), ale to už nevnímám,“ popsala žena na Facebooku své první setkání s Listem Jaromíra Soukupa.

listjs.cz
Arch Jaromíra Soukupa na podporu Listu Jaromíra Soukupa

Byla jsem tam kolem poledne, slečny byly nepříjemné – chtěla jsem si vyfotit stánek, tak mě odstrkovaly, jedna strhla letáček na boční straně stanu, slečna ve žluté bundě byla docela agresivní, brýlatá v šedé bundě mi doporučila volit feťáky Piráty, prý je osobně zná,“ vylíčila své zkušenosti se stánkem Jaromíra Soukupa v Brně Jaromíra Soukupa další z kolemjdoucích na brněnském náměstí Svobody.

Komu by bylo líto, že si nestihl popovídat s týmem Jaromíra Soukupa v Brně, může dnes zajet do Českých Budějovic. Tam bude stánek Jaromíra Soukupa na náměstí Přemysla Otakara II. dnes od 10 do 17 hodin. Podle údajů na Facebooku byl kromě Brna stánek zatím jen v Ostravě. Kolik z potřebných 1000 podpisů už Soukup má, není jisté. Podle výsledku v Brně by mu mělo zbývat ještě nějakých 992. Zatím to tedy vypadá na Propadák Jaromíra Soukupa.

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora