Soumrak TV Barrandov aneb Kde ego vraždí televizi, nepomůže ani Zeman

Facebook

Jaromír Soukup | FOTO: Facebook

Když se Jaromír Soukup rozhodoval o tom, zda vstoupit na obrazovku a opustit tak svou pohodlnou kancelář, některý z jeho nejbližších nepřátel mu dal pověstnou radu „nad zlato“, ať do toho jde. Tím z majitele TV Barrandov udělal kromě ředitele i všemoderátora jeho komerční stanice. Co však mělo televizi zachránit, společně s čínskými penězi, ji však táhne ke dnu. Postupně, ale viditelně.

Když Soukup začínal jako prkenný kladeč otázek, který si roli moderátora pořadu Týden s prezidentem střídal s Alex Mynářovou, nic nevěstilo současnou situaci na TV Barrandov. Mnozí si mysleli, že po čase pozná, že mu „to“ nejde a vrátí se do role majitele, který jen jednou za čas chodí pozdravit své zaměstnance na barrandovský kopec.

Opak se však stal pravdou a v komerční televizi regionálního významu vznikl moderátor samouk. Člověk, který všechno zvládne nejlépe, a proto toho musí dělat co nejvíc, aby svou jedinečnost dostatečně zužitkoval. Celá situace vygradovala až do současné situace, kdy TV Barrandov slibuje již devátý pořad s Jaromírem Soukupem.

Mezi tím se však v jeho mediálním domě dějí věci, které stojí za povšimnutí a podle nichž to vypadá, jako by docházely peníze. V prázdninovém období je sice velmi těžké odhadnout , co konkrétního pro své diváky televizní stanice chystají od září, kdy se zase bude hrát o čísla sledovanosti na sto procent, ale něco je přece jen vidět.

Například to, že Soukup absolutně rezignoval na jakékoliv zpravodajství, byť už v současném stavu na TV Barrandov se sotva dalo o tomto novinářského žánru hovořit. Nově se tedy Naše zprávy zruší úplně. Je chvályhodné, že bylo pochopeno, že je lepší vůbec než špatně. Tento krok je vlastně celkem i logický v kontextu výpovědí v Soukupově vydavatelství Empresa.

Třeba novináři z Týdne totiž tvořili podstatnou část „zpravodajského“ týmu a bez nich by se zprávy dělaly ještě hůř než doteď. Pokud to tedy ještě jde. Soukup nové schéma obhajuje diváckými trendy, které mu, coby televiznímu „Nostradamovi“, daly jasný signál, že musí něco změnit, a hlavně – že už je čas nasadit svůj další pořad.

A tak se majitel televize opětně ke svému dítěti zachoval jako přepečlivá maminka, která chce pro svého potomka to nejlepší, a tak přidusil TV Barrandov svou péčí, konkrétně o dramaturgický plán stanice. Právě tato jeho vlastnost je ovšem ve skutečnosti zřejmě to, co meziročně stálo komerční televizi 18 procent diváků, kterým už je zřejmě příjemnější i Teleshopping, nebo 126. repríza Esmeraldy a přepnuli.

Kdo ovšem může zachránit televizi Jaromíra Soukupa od Jaromíra Soukupa? Kateřina Brožová, Honza Musil ani Dana Morávková s Alicí Bendovou to zřejmě nebudou. Bude muset přijít s radou ten z nejzkušenějších, stálice programu TV Barrandov Miloš Zeman.

Pokud nepromluví do duše mediálního magnáta právě prezident, může se klidně stát, že časem přijdeme i o poslední možnost sledovat zdravotní stav hlavy státu na televizní obrazovce. Smutným faktem ovšem zůstává, že názorově není Soukup se Zemanem na stejné vlně, leč se to tak může z jejich sedánků zdát. Naskýtá se tedy ještě druhá, pro diváka lepší varianta.

Že si „Mirek“ nechá poradit od svého politického souputníka Tomia Okamury. V tom případě bychom se mohli těšit na minimálně pět dalších pořadů se značkou JS a k tomu velmi brzký konec TV Barrandov. Bude nám smutno.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner