Soupeř byl silný. Nebylo to jen pět stran, byla to i média, okomentoval Babiš svou prohru

Andrej Babiš (ANO) v prezidentské debatě Českého rozhlasu. (Pavel Hofman / FORUM 24)

Andrej Babiš (ANO) v prezidentské debatě Českého rozhlasu. | FOTO: Pavel Hofman / FORUM 24

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se nestane českým prezidentem. Po zveřejnění výsledků vystoupil na tiskové konferenci a pogratuloval vítězi voleb Petru Pavlovi. Dopadly podle něj tak, jak očekával. „Soupeř byl silný, nebylo to jen pět stran, byla to i média,“ okomentoval. Ke spolupráci s Pavlem řekl, že pokud chce spojovat společnost, očekává, že se mu nově zvolený prezident sám ozve.

Andrej Babiš vystoupil na tiskové konferenci po boku své manželky Moniky a svého týmu z hnutí ANO v dobré náladě. Pro něj nepříznivý výsledek hodnotí jako skvělý z hlediska počtu hlasů, kterých získal 2 400 271, což je více než podle jeho slov získala koalice PirSTAN v posledních sněmovních volbách. Poděkoval všem voličům, své manželce a členům hnutí ANO za podporu. Nic nekončí a hnutí ANO tu pro lidi stále zůstane, sdělil.

()

Nově zvolenému prezidentovi Petru Pavlovi poblahopřál. Své podporovatele a fanoušky poprosil, aby novou hlavu státu akceptovali a aby akceptovali, že sám prohrál. Ke spolupráci s Petrem Pavlem řekl, že by ho měl sám oslovit, pokud chce spojovat společnost. „Myslím, že to dopadlo, jak se čekalo. Soupeř byl silný, nebylo to jen pět stran, byla to i média,“ nezapomněl podotknout. Mimo jiné Babiš podporovatele Petra Pavla vyzval, aby neničili majetek a nenapadali děti lidí, kteří patřili k Babišovu týmu, a aby tito lidé nepřicházeli o práci.

„I když jsem prohrál, jsem motivován, aby hnutí pokračovalo,“ řekl. Všechny své voliče poprosil o podporu v příštích sněmovních volbách. Jeho hnutí je podle jeho slov jediné, které pomáhá lidem a bojuje za zájmy lidí a je pro lidi. Výsledek vidí jako novou motivaci k oslovení nových voličů. Prohlásil, že o tom, kde bude a nebude v budoucnosti, rozhodne předsednictví.

Ke své kampani uvedl, že odmítá, že by dělal negativní kampaň a že Marek Prchal, jeho marketingový poradce, „není autorem ničeho“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články