Sourozence Moniky využil Babiš jako bílé koně. Dostal se přes ně k pozemkům

Facebook

Monika a Andrej Babišovi | FOTO: Facebook

Moc, peníze, majetek za každou cenu. Andrej Babiš podle zjištění Deníku N využil jako bílé koně příbuzné své manželky Moniky. Ze zaměstnance své chemičky Martina Herodese – Moničina bratra – udělal zámožného majitele pozemků v hodnotě minimálně dvaceti milionů korun. Totéž se přihodilo jeho nevlastní sestře Ivetě Husákové, ta ve svých dvaadvaceti letech nakoupila pozemky za několik milionů korun.

Problém je hned v několika ohledech. Kde oba vzali peníze na nákup stovek hektarů pozemků od státu. Dále, proč kupovali právě ty pozemky, které chtěl Babiš, resp. jeho společnost Imoba, ale nesměla je od státu získat. A za třetí, proč pozemky přesně po pěti letech oba prodali právě Babišovi. Jako náhodou po pěti letech vypršelo předkupní právo státu na odkoupení parcel a současně pominula povinnost platit daň z příjmu z prodeje nemovitostí.

Každému – Herodesovi i Husákové mělo po této transakci zůstat zhruba 17 milionů korun jako zisk. Zajímavá odměna. Zůstala jim? A kdo jim dal miliony na nákup pozemků? A proč je kupovali? Jisté je, že o této transakci, která naprosto ukázkově naplňuje parametry obchodu bílého koně, vědí moc dobře i policisté. Zvláštní obchod je zmíněn i v usnesení o zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo.

Není to zdaleka poprvé, kdy Babiš zneužil v obchodu své blízké. V kauze Čapí hnízdo měl podobně využít své starší děti, na které měl farmu v určité fázi účelově přepsat. Když se detektivové dostali na stopu Babiše mladšího, tak najednou zmizel v doprovodu řidiče Agrofertu na Krym, přičemž ho po cestě stihla lékařka – manželka onoho řidiče – ještě prohlásit za duševně nemocného. Zoufalý Babiš mladší potom policistům a novinářům sděloval, že na Krym byl unesen a držen tam kvůli tomu, že ho jeho otec zapletl do kauzy Čapí hnízdo a nechal ho podepsat nějaké papíry. Od té doby je Andrej Babiš mladší údajně psychicky nemocný, i když před tím pilotoval dopravní letadlo. V současné době se se svojí matkou – první Babišovou manželkou – ukrývá kdesi ve Švýcarsku, policistům se ho nepodařilo vyslechnout. S policisty a médii přestal komunikovat poté, co si s ním Babiš starší zajel zahrát šachy. Moc, peníze, majetek za každou cenu.

Iveta Husáková a Martin Herodes mají důvod být neklidní…

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner