Soutěž v hlídání podnikatelů. Účtenkovka je podle Schillerové pozitivní hra

ČT24

Babišova náměstkyně Alena Schillerová | FOTO: ČT24

Účtenková loterie je skvělá. O takový výstup z úterní tiskové konference se pokus ministr financí Ivan Pilný a jeho náměstkyně Alena Schillerová. Podle Pilného má účtenková loterie pozitivní dopad. Schillerová uvedla, že jde o takovou hru s pozitivní motivací a je velice vhodnou činností.

Ano. A potom existuje ještě jeden pohled. Například pohled podnikatelů. Účtenkovka, děťátko Babiše, které na svět přivedli Pilný se Schillerovou, totiž ze všech zákazníků dělá kontrolory. Existence této loterie je založena na  myšlence třídního boje. Zlodějské podnikatele je třeba kontrolovat. Státu s tím může pomoct každý pozorný občan a za to dostane třeba auto nebo sto tisíc. Účtenkovka je absolutně nemorální. Ministerstvo financí rozdělí mezi hlídače 65 milionů korun, měsíčně prý odmění 25 tisíc hlídačů. Jde o peníze, které na daních zaplatí ti živnostníci, které pak budou miliony občanů kontrolovat. A tak se brzy dočkáme toho, že zákazník, který si dá u venkovského hospodského dvě piva, dostane od státu za svou kontrolu a vzorné převzetí účtenky auto nebo milion v hotovosti. A hospodský si bude dál točit svá piva a užívat si svých vydělaných patnácti tisíc korun měsíčně. Je tohle spravedlivé?

Něco takového, jako je Účtenkovka, může být pozitivní jedině v očích Babišů nebo Schillerových. Pro klaždého normálního člověka jde o děsivý nástroj, který v lidech probouzí to, co zažívali před rokem 1989. Jako by nestačilo, že na podnikatele může přijít třicet různých kontrol. Špicla se lidé na ministerstvu financí snaží udělat z každého člověka této země. Je to děsivé.

Každý rozumný člověk by se tomu měl postavit. Nezapojovat se do jejich hry spočívající v honu na živnostníky a především – volit někoho jiného, než je Babiš a jeho Účtenkovka.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner