Sovětské zlo, Babiš a uprchlíci v originálním balení

Eric Drooker

Na aktuální společenské dění reagují mnozí různě. Podnikatel, jeden ze spoluzakladatelů humoristického webu Infobaden.cz, a jak sám říká, taky vynálezce, Mirek Burkoň vytvořil sérii plakátů na motivy ruské propagandy, která podle něj skvěle funguje mimo jiné i na iDNES.cz, s cílem využít této rétoriky k něčemu užitečnému.

Mirek Burkoň na svých plakátech vtipně reflektuje umělou paniku z uprchlíků a islámu, klasickou ruskou propagandu, Babišovo impérium, vztahy v Evropské unii, nízkou úroveň mnoha internetových diskuzí i všeobecnou náladu ve společnosti.

Eric Drooker

„Musím říct, že mě hodně překvapilo množství pozitivních reakcí. Spousta lidí současné dění kolem uprchlíků vnímá stejně jako já, ale mají pocit, že jsou v menšině, tak si myslí své a mlčí. Na internetu a v médiích vidíme hlavně extremisty a zfanatizované křiklouny. Neměli bychom se jimi nechat zastrašit a stáhnout se z veřejné diskuse. Rozumných a tolerantních lidí je tu myslím pořád ještě většina,“ řekl Burkoň pro Svobodné fórum a dodal, že taky hodně vnímá ruskou propagandu, která se prožírá českým internetem a médii a kterou mnoho jinak chytrých lidí nedokáže rozlišit od takzvané obrany našich národních zájmů. „Člověku stačí jenom trochu číst, aby věděl, že Putinovo Rusko není žádná demokratická alternativa Západu, je to pořád to samé, jenom jinak zabalené, rozpínavé sovětské zlo.“

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner