Spálíte se na sluníčku rychle? Použijte pěnu na holení   

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Hezké počasí láká lidi na místa, kde je možné se na chvilku natáhnout a vstřebat trochu toho slunečního svitu. Mnozí ovšem mají problém s tím, že jim stačí chvilka a hned se jejich kůže spálí. Pro ně má radu žena, na níž upozorňuje The Daily Mirror.

Cindie Allen-Stewartová má na slunci velký problém. Spálí se totiž pokaždé, když na něm stráví delší čas. Vyzkoušela už skoro všechno, včetně krému na opalování různých druhů. 

Nyní se však nechala Cindie inspirovat radou své matky. Ta jí vždycky říkala, aby nezapomínala na vysokou vrstvu krému, ale zároveň jí doporučila, co má dělat, pokud už dojde ke spálení.

“Kupte si mentolovou pěnu na holení,” říká Cindie. “Protože jsme měli problémy sehnat mentolovou pěnu v obchodech, pořídili jsme si ji na internetu. Nakonec jsme si jí koupili šest plechovek, protože se nám osvědčila. Žijeme totiž v Texasu a spáleniny od slunce jsou tu na denním pořádku,” vysvětluje žena.

Aplikace je tak jednoduchá, že jí zvládne i malé dítě. “Na spálené místo naneste pěnu. Nevtírejte ho, jen ho nechte na kůži působit,” doporučuje Cindie. “Začne z vás vytahovat všechno to teplo. Když budete mít pocit, že vás to svědí, je to dobrý signál. Znamená to, že se spálenina hojí,” dodává s tím, že po půl hodině začnete pociťovat chlad.

Pak už stačí opláchnout pěnu ve vlažné vodě. Pokud spáleniny nezmizí, je prý třeba celou “operaci” zopakovat, ale po druhé aplikaci už by mělo být po všem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články