Špatná zpráva pro Babiše. Dotační úřad chce do měsíce vrátit dotaci na Čapák

Eric Drooker

Padesát milionů má do měsíce vrátit společnost Imoba. Jde o dotaci, ze které neoprávněně vzniklo víkendové sídlo Andreje Babiše a jeho rodiny pod názvem Čapí hnízdo. O požadavku informoval úřad v tiskové zprávě.

„Úřad Regionální rady regionu Střední Čechy vyzval nástupnickou společnost původního příjemce dotace na projekt „Multifunkční kongresový areál Čapí hnízdo“ k dobrovolnému vrácení dotace,“ informoval úřad.

„Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy zaslal 4. května 2018 nástupnické společnosti původního příjemce dotace na realizaci projektu „Multifunkční kongresový areál Čapí hnízdo“ výzvu k dobrovolnému vrácení dotace, a to ve lhůtě 30 kalendářních dnů,“ uvedl Kamil Munia, ředitel Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy.

V kauze čelí Andrej Babiš, jeho manželka, děti a několik dalších lidí obvinění z dotačního podvodu. Premiérovi v demisi a jeho blízkým hrozí až deset let vězení. K závěru, že šlo o podvod, dospěla Policie ČR i kontroloři Evropské unie.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]