Špatná zpráva pro Jermanovou. Služební Octavia a 93 tisíc měsíčně z kraje asi neklapne

ČTK

Místopředsedkyně ANO a bývalá středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová | FOTO: ČTK

Jaroslava Pokorná Jermanová zřejmě přijde o naplánovanou velmi příjemnou a pohodlnou funkci. Hnutí ANO ji tlačí do pozice šéfky kontrolního výboru ve Středočeském kraji. V souvislosti s touto funkcí měla získat k dispozici služební Octavii a především plat 93 tisíc korun měsíčně. Její manžel by tak do kadeřnictví nejezdil služebním krajským Superbem, ale menší Octavií, a plat Jermanové by se o něco snížil, nicméně exhejtmance by ubyla dosavadní odpovědnost a podstatný objem práce.

Jenže funkce asi nebude. Od chvíle, kdy informaci zveřejnil server Seznam Zprávy, vzrůstá tlak na to, aby nová koalice ve Středočeském kraji Jermanovou do zmíněné pozice nezvolila. Právě na koalici Starostů, ODS, Pirátů a TOP 09, která má v zastupitelstvu většinu, totiž bude rozhodnutí, koho do funkce předsedy kontrolního výboru zvolí. Její zástupci už avizovali, že tak, jak je zvyklostí, pozici „přenechají“ opozici. Ovšem ne komukoliv.

Nová hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (STAN) naznačila, že její koalice Jermanovou automaticky zvolit nemusí. „Kontrolní výbor dáváme opozici a nabízíme jí většinu. ANO má právo navrhnout si předsedu. Nominovalo paní Pokornou Jermanovou. Můžeme si o tom myslet cokoliv, ale nominace je jejich interní záležitost. Zda tato osoba získá důvěru zastupitelů, ukáže volba,“ napsala Pecková na twitteru.

Nezvolit Jaroslavu Pokornou Jermanovou do pozice šéfky kontrolního výboru je logickým krokem. Bylo by absurdní, aby na hospodaření kraje dohlížela bývalá hejtmanka zodpovědná za mnoho skandálů od trapného zneužívání služebního auta přes podivné vyhazování krajských peněz neznámým lidem až po ohromné a dosti podezřelé toky financí v Krajské správě a údržbě silnic Středočeského kraje.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner