Špatně vypadající Zeman. Nechutná mu, nemůže chodit, přiznal ve smutném rozhovoru

repro Blesk.cz

Miloš Zeman | FOTO: repro Blesk.cz

Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor serveru Blesk.cz. Vzhledem k tomu, jakým způsobem moderátorka rozhovor vedla, jsme se toho moc nedozvěděli. Jedno je ale jasné – zdravotní stav hlavy státu není dobrý. Zeman sám přiznal, že trvají jeho problémy s chůzí, s bolestmi ruky, kterou si před časem zlomil, a také s tím, že mu nechutná jídlo, hlavně maso. Je velmi smutné, že prezidentovi stále stojí za to zůstávat na svém místě. Jako nemocný člověk by měl opravdu raději odejít.

Blahosklonná moderátorka pokládala otázky takzvaně „po srsti“. Úplně nesmyslně se Zemana ptala na jeho názory na to, jak bude fungovat vakcína proti covidu-19. Není jasné, proč by měl Zeman mít nějaké velké povědomí o vědeckých faktech – to skutečně nemá. Je ale dobře, že se prezident nutnosti očkování zastal, doufejme, že to přesvědčí jeho fanoušky k tomu, aby vakcínu nebojkotovali.

Miloš Zeman doopravdy nepůsobil dobře. Některé věci se mu pletly, vypadal unaveně a zjevně často moderátorce i špatně rozuměl. Ona sama se část rozhovoru snažila dotlačit ho k tomu, aby začal kritizovat protiepidemická opatření, očkování nebo třeba fakt, že je možné, že některé státy budou vakcinaci vyžadovat například při cestování. Zeman ale podobné věci celkem rozumně odmítal.

Rozhovory s prezidentem republiky už dnes kromě pocitů lítosti nepřinášejí vůbec nic. Vedou je navíc nekompetentní novináři, kteří nejdou k podstatě věci a nejsou schopni vést politické interview profesionálně.

I když člověk není fanouškem Miloše Zemana, musí alespoň chvílemi pociťovat lítost a říkat si, že takové vystupování je nedůstojné kohokoli. A když potom pět minut v kuse sledujete debatu moderátorky s hlavou státu o tom, jestli se mají nebo nemají otevřít sjezdovky, je jasné, že takové rozhovory prostě a jednoduše nemají žádný smysl.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner