Spával na ulici, teď na sociálních sítích vydělává statisíce

Ilustrační foto (pixabay.com)

Ilustrační foto | FOTO: pixabay.com

Špatná finanční situace může dostat člověka až do toho, že se ocitne na ulici. Málokdo se z takového problému dokáže dostat bez pomoci jiných, ale výjimky se najdou. O jedné píše deník The Sun.

Dave Anica je v současnosti vyhledávaným influencerem. Na instagramu vydělává statisíce, jeho TikTok sleduje téměř půl milionu lidí. Vždy to ovšem nebylo tak veselé.

Jako teenager zažil Dave situace, kdy se musel vyrovnat s tím, že nemá peníze ani na to, aby se mohl vyspat ve vlastní posteli.  Když se v devatenácti letech přestěhoval z Portugalska do Paříže, měl v kapse 680 liber (cca 20,5 tisíce korun). 

Pracoval sice v baru, ale peníze mu velmi rychle docházely. „Pak mi v metru ukradli peněženku a byl jsem na mizině. Čtyři dny jsem neměl ani na hostel,” vzpomíná Dave s tím, že hrdost mu nedovolila kohokoliv požádat o pomoc. 

Dave Anica (zdroj: @daveanica)

„Sprchoval jsem se ve škole, kupodivu se mě nikdo nevyptával, i když jsem s sebou všude nosil tašku,“ říká současná hvězda sociálních sítí. „Spal jsem ve dveřích bytů poblíž mé školy,“ dodává. 

Těžké časy mu do budoucího života pomohly. „Díky tomu, že jsem byl bezdomovec, jsem si uvědomil, jak jsem silný. Nemyslím si, že bych byl tam, kde jsem, kdybych tím neprošel,“ myslí si Anica.

Jako bývalý stevard využil své zkušenosti z paluby letadel a parodickými videi oslovil diváky na TikToku. Když ještě pracoval pro leteckou společnost, měl zde 200 tisíc followerů, poté, co dostal výpověď a začal se natáčení věnovat ještě víc, sleduje ho již 450 tisíc lidí. 

Úspěchy má i na instagramu, který se také stal zdrojem jeho výdělku. Díky populární sociální sítí si třicetiletý muž přijde měsíčně zhruba na 3000 liber (zhruba 91 tisíc korun). O tom se mu před 11 lety, kdy neměl ani na bagetu, ani nesnilo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články