Radek Rozvoral z SPD vydal prohlášení, ve kterém sděluje, že hnutí Svoboda a přímá demokracie bude prosazovat novelu, jejímž cílem „je zamezit hlásání veřejné nenávisti k druhým lidem a potlačování lidských práv a svobod“. Nelze než souhlasit, bohužel to ale znamená, že se věc bude týkat zejména členů a sympatizantů SPD. Tam se totiž podobné věci objevují často.

Celý odstavec zní takto: „Kdo založí, podporuje nebo propaguje hnutí nebo ideologii, které prokazatelně směřují k potlačení práv a svobod člověka, nebo hlásá rasovou, etnickou, národnostní, náboženskou či třídní zášť nebo zášť vůči jiné skupině osob, bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až pět let.“

Jelikož SPD se zabývá vyvoláváním nenávisti k muslimům, uprchlíkům a když na to přijde, tak třeba i k Romům, bude dobře, pokud bude zákon schválen a bude se podle něj postupovat. Obavy by měla mít i komunistická strana, jejímž hlavním motorem je vyvoávání třídní nenávisti, případně nenávisti k církvím, takže i tam vzniká dost velký problém.

Nezbývá tedy než SPD opravdu upřímně pochválit za takovou míru sebereflexe. Obchodník se strachem Tomio Okamura totiž vydělává peníze právě díky podobným postupům.

Nezbývá tedy než doufat, že díky SPD tu napříště budeme mít méně nenávisti, méně zášti a méně snahy útočit na někoho na základě rasy, etnika či náboženství.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora