Spiegel: Babišova bezstarostná koronavirová politika se Čechům vymstila

anobudelip.cz

Andrej Babiš | FOTO: anobudelip.cz

Bezstarostná koronavirová politika se vymstila, premiér Babiš osvědčuje v krizi pramálo duchapřítomnosti a důvěra občanů je otřesena, píše německý server Der Spiegel o Babišově podílu na aktuální katastrofální situaci v České republice.

Jak Spiegel poznamenává, Babišův nedávný facebookový příspěvek s mrkvovým zákuskem, smajlíkem a srdíčkem nebyl žádným jeho ojedinělým výstřelkem v době koronavirové krize. „Svým bezstarostným a z politických důvodů rozvolněným koronavirovým managementem český premiér v posledních týdnech zásadně přispěl k tomu, že Česká republika zakouší učiněnou tsunami koronaviru,“ popisuje server s tím, že údaj 1300 nových nákaz denně na 100 000 obyvatel nemá v Evropě obdoby.

Německý server připomíná, co prudkému nárůstu šíření koronaviru v Česku předcházelo. „Ještě koncem srpna Babiš hrdě oznamoval, že veřejný život v Česku je mnohem svobodnější než v jiných zemích. Když tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v reakci na vzrůstající počet případů nákazy oznámil přísné nařízení o povinnosti nosit roušky, Babiš je vzápětí odvolal. V září pak pandemie propukla naplno.“

Spiegel, který Babišovo počínání v roli premiéra sleduje dlouhodobě a jeho redakci jsou veškeré kauzy původem slovenského dotačního magnáta v čele českého státu podrobně známy, se nenechá ošálit ani Babišovými omluvami. Server zaznamenal, že Babiš se na tiskové konferenci minulý čtvrtek omluvil dokonce pětkrát, vyznělo to ale jen „rétoricky“, poznamenává s tím, že důvod k rezignaci Babiš zatím nespatřuje.

Server dodává, že skokový nárůst počtu nakažených koronavirem v poslední době zaznamenávají také Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner