Spláchl do záchodu své roky budované renomé, říká o Hniličkovi Ručinský

Bývalý předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička a premiér Andrej Babiš. (ČTK)

Bývalý předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička a premiér Andrej Babiš. | FOTO: ČTK

Konec Milana Hniličky v čele Národní sportovní agentury stále obestírají některá tajemství. Neví se třeba, proč bývalý hokejista skutečně rezignoval na lukrativní funkci, nebo jaký vliv na to měl Andrej Babiš či kontrola z ministerstva financí. Podle vítěze z Nagana a bývalého Hniličkova spoluhráče Martina Ručinského bylo chybou už to, že se někdejší skvělý gólman pustil do politiky.

Jedna z legend českého hokeje svůj názor na Hniličkovo politické angažmá prezentovala ve studiu iSport.cz. „Je to každého věc, každý má svůj život a naloží s ním, jak uzná za vhodné. Já jsem zastáncem toho, že každý se má držet svého kopyta,“ řekl Ručinský.

()

„Myslím si, že sportovci a politika, to úplně nejde dohromady. Oba dva to poznali na vlastní kůži,“ sdělil bývalý reprezentant. „Pak je smutný, když si člověk nějakým způsobem buduje renomé před celým národem a potom to působením v politice spláchne do záchodu,“ dodal.

Bývalá hvězda Montreal Canadiens či New York Rangers však nehodlá nikomu jeho úmysly rozmlouvat. S Hniličkou o jeho vstupu do politiky mluvil, ale bylo prý vidět, že je rozhodnutý.

Ručinský se tak přidal k Dominiku Haškovi, kterému se působení jeho někdejšího brankářského parťáka ve službách Andreje Babiše také nelíbilo. Na rozdíl od další hokejové star Jaromíra Jágra, který pro premiéra již léta dělá PR, totiž nesouhlasil s politikou šéfa hnutí ANO.

Hnilička po konci v Národní sportovní agentuře, který odůvodnil velkou zaneprázdněností a nedostatkem času na rodinu, údajně do politiky už nezamíří. „Ale nikdy neříkej nikdy,“ vzkázal trojnásobný mistr světa veřejnosti. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]