Spojenci pana prezidenta: Komunistické noviny a svazák Cvalín

vladimirhucin.cz

Za komunistů ráj nebyl... | FOTO: vladimirhucin.cz

Náš pan prezident Zeman umí spojovat společnost. Daří se mu to každým dnem lépe a lépe, jak tak po naší zemi šíří dobro, moudrost a viró… veselou náladu. Protože je to člověk znalý historie, kterému záleží na tom, aby se o naše dějiny dobře pečovalo, navrhl již do Etické komise udavače Karla Srpa. A když to nevyšlo, zkouší do Ústavu pro studium totalitních režimů nastrčit obskurní spisovatelku Lenku Procházkovou. Ovšem protože to se nelíbí veřejnosti ani opravdovým historikům, museli se na Zemanovu obranu ozvat jeho přátelé. Podívejme se tedy, o koho se jedná.

V komunistickém listu Haló noviny, který má naši hlavu státu moc rád  ostatně je s ním nezlomně spojen díky bývalému redaktorovi těchto novin Jiřímu Ovčáčkovi , napsali v reakci na dopis historiků Petra Blažka a Miroslava Vodrážky rozkošný článeček. Jmenuje se Kádrováci, to je slovo, které každý bolševik dobře zná.

„Řekněme si tedy, kdo je zde ideologem. Lenka Procházková, nebo pánové Blažek a Vodrážka, kterým evidentně jde jen o jeden, ten jejich výklad historie? A nebyli by to pánové z ÚSTRu, kdyby do celé záležitosti nenamočili i poslankyni Martu Semelovou a nepoužili ji jako zbraň proti Procházkové. Za to, že se někdy objeví na akci, kde je přítomna i komunistická poslankyně, nálepkují Procházkovou. Ta však na tyto útoky, jak znám její vyjádření, odpovídá jednoznačně: Pravda nekádruje,“ dočteme se například.

ČT

Celý nesmysl od Moniky Hoření nemá cenu citovat. Sluší se však zareagovat následovně  ano, pravda nekádruje. A ano, je čas připomenout výklad historie. Ten je takový, že komunisté zavírali (a případně rovnou vraždili) lidi za jejich názory. Komunisté jsou těmi, kdo na čtyřicet let v naší zemi zavedli totalitní režim a poznamenali ji ještě na mnoho let dopředu. Ten, kdo se s nimi spojuje (ať už na demonstracích nebo kdekoli jinde), v žádném případě nemá právo se jakkoli odborně vyjadřovat ke zkoumání totality, jelikož je v ní sám tak trochu namočen. Kdo bude nominován příště? Vojtěch Filip?

A nakonec: Do toho, kdo bude v ÚSTR, není komunistům ani jejich novinám vůbec nic a je ostudné, když se kdokoli spojený se stranou, která bohužel nebyla včas zakázána, vůbec odvažuje vyjadřovat se k něčemu takovému.

Ale nejsou to naneštěstí jen Haló noviny. Kromě veškerých spojenců Hradu, kteří mají prostor tak možná v Parlamentních listech, je tu také pan Cvalín, komunista, který se nestydí popírat historická fakta dennodenně. „Je evidentní, že poslední dobou se rozvíjí politický hon na spisovatelku Lenku Procházkovou. A to jen kvůli tomu, že paní Procházková veřejně prezentuje své vlastní názory. Bohužel na dehonestaci paní Procházkové se nejvíce podílejí ti, kteří se navenek vydávají za demokraty,“ napsal. Tak oni nám asi komunisté nebudou radit jen v tom, jak máme zkoumat jejich zločinnou historii, ale také nám budou říkat, co je to demokracie.

Děkuji, nechci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner