Zastupitelé Spojených sil pro Prahu (TOP 09, STAN a lidovci) v neděli večer prohlásili, že odsuzují kroky primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) a požadují koaliční schůzku o jeho politickém stylu. Uvedl to jako první server Novinky

Schůzku svolal předseda klubu Jiří Pospíšil (TOP 09), který opakovaně kritizoval postup Pirátů, naposledy v případě pokusu primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) nechat na radě odhlasovat odvolání šéfa firmy Pražská plynárenská.

Pospíšil před tímto jednáním uvedl, že odchod z koalice navrhovat nebude, ale chce jednat o politickém stylu primátora. „Chci, aby se změnil styl komunikace,“ dodal Pospíšil. Podle něj by měl primátor fungovat jako mediátor, který sám o sobě žádné zvláštní kompetence nemá a nemůže proto zasahovat do gescí radních koaličních partnerů a musí dodržovat dohody v koalici.

Hřib dal v pondělí na poslední chvíli do rady návrh doporučit odvolání ředitele Pražské plynárenské Pavla Janečka. Ten se podle něj dopustil řady manažerských pochybení.

Hřib dříve uvedl, že Pospíšilovi nerozumí a že svůj krok avizoval předem. Prý partnerům návrh na odvolání Janečka předložil na poslední schůzce i písemně.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora