Spokojenost, údajné napadení i daňový podvod. Taková byla manželství Seana Conneryho

Eric Drooker

Pro mnoho žen a dívek na celém světě byl Sean Connery idolem. Zpráva o jeho skonu tak zasáhla divačky nejen jako fanynky filmového plátna, ale také jako něžné pohlaví, které charismatu skotského herce snadno podléhalo. Nejpopulárnější James Bond byl však k veškerým svodům imunní. Se svou manželkou Micheline Roquebrunne byl totiž spokojeně ženatý dlouhých 45 let. Přesto se v soukromém životě držitele Oscara objevily i okamžiky, které by raději vynechal.

S o rok starší francouzskou malířkou žil Connery od roku 1975, kdy se vzali. Pro populárního herce to nebyla manželská premiéra, tu si prožil v roce 1962 s Diane Cilento. Po jedenácti letech se ovšem pár rozvedl, podle herečky, nominované v roce 1964 na Oscara, hlavně kvůli tomu, že na ni byl její manžel hrubý. „Najednou jsem ucítila úder do obličeje a spadla jsem na podlahu, na pár sekund jsem ztratila vědomí. Zvedla jsem se na nohy a snažila se bojovat, ale další rána mě odhodila. Byla jsem v šoku a zmatená,“ napsala Cilento ve své autobiografii Mých devět životů.

První manželství skotskému herci nevyšlo. (foto: repro YouTube)

Podle jejích slov Connery špatně zvládal, že měl vedle sebe úspěšnou ženu. „Moje role byla jasná, doprovázet Seana na natáčení a o nic víc se nestarat. Nedostala jsem žádné peníze na vedení domácnosti. Byla jsem jen jeho hospodyní a hosteskou pro přátele,“ uvedla herečka ve své knize. Tam také obvinila Conneryho, že se špatně staral o jejich syna Jasona a navíc ho poslal do internátní školy ve Skotsku, aby jej oddělil od jeho matky.

Podruhé ovšem herec zvolil ženu víc než dobře. Pětačtyřicetitelý sňatek o tom svědčí dostatečně. Na dlouholeté a hlavně spokojené manželství měl držitel zlaté sošky za vedlejší roli ve filmu Neúplatní jasný recept. Moc spolu s chotí nemluvili. Ne protože by si neměli co říct, ale ze zcela prozaického důvodu: Skot a Francouzka si nerozuměli. „Nedokážu s ní promluvit francouzsky ani slovo, ale často si myslím, že to, co by mohlo vypadat jako handicap, je vlastně darem z nebes,“ řekl Connery před tím, než se u něj projevila Alzheimerova choroba.

Connery se svou druhou ženou prožil 45 let. (foto: repro YouTube)

Ani soužití s Micheline se však neobešlo bez situace, která zaujala bulvární deníky. Konkrétně se jedná o rok 2010, kdy byla Conneryho manželka podezřelá z daňového podvodu, kterého se měla dopustit ve Španělsku. Tam v devadesátých letech prodávali slavní manželé vilu Casa Malibu nacházející se v Marbelle. Vyšetřovatelům se ovšem nezdála částka, za niž luxusní nemovitost přenechali ruským investorům, kteří ji obratem s velkým ziskem prodali dále. Micheline tak byla obviněna, že vědomě spolupracovala s podnikateli, kteří měli vydělat na daňových únicích.

I přes takovou „drobnost“ ovšem pro někoho nejlepší představitel Jamese Bonda prožil šťastná léta. Sám tak totiž o svém druhém manželství hovořil v době, kdy se ještě objevoval na veřejnosti. Těžká nemoc ho na sklonku života zahnala do ústraní, ale po jeho boku stále byla ta jediná pravá Bondgirl. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články