Společnost papalášského výsměchu. Momentální fáze dějin udatného českého národa

ČTK

Miloš Zeman a Andrej Babiš s dětmi a Ladovým obrázkem Dobrého čápa na Čapím hnízdě | FOTO: ČTK

Společnost se dá pojmenovat různě, socialistická, reálně socialistická, kapitalistická, post-kapitalistická a vůbec post-cokoli. Můžeme klidně jednu charakteristiku přidat: společnost výsměchu. Papalášského výsměchu.

Podívejme se na to od konce. Zpráva: „V porovnání se zeměmi střední Evropy a Chorvatskem má Česko v posledních třech dnech nejvyšší denní přírůstek na milion obyvatel. Vyplývá to z výpočtů ČTK a dat ministerstva zdravotnictví a Národní agentury pro komunikační a informační technologie. V úterý a ve středu se pohyboval nárůst v rozmezí 25 až 26 nově nakažených na milion obyvatel, za posledních deset dní pak Česko mělo nejvyšší denní nárůst na milion obyvatel celkem šestkrát.“ (iRozhlas.cz)

Pavel Hofman

Můžeme se přít o to, co to znamená. Jestli je čínský koronavirus skutečně nebezpečný, nebo je jeho „moc“ nad některými zeměmi jen konstrukt, který si sami vystrašeně vytváříme. Přít se o to tady ale teď nebudeme, protože na spor by i odborníci potřebovali víc času. Virus je oficiálně vyhlášen za potenciálně vážnou hrozbu, vymýšlejí se různé chytré karantény a semafory a jednou se možná dočkáme geniálních karantén. Semafory budou blikat tolika barvami, že by k tomu Michal David mohl stvořit hudební doprovod.

Vláda zřídila novou radu pro zdravotní rizika, která bude mít dozor nad chytrou karanténou, a řídit ji bude Andrej Babiš. Načež potvrdil, že na dovolenou na Krétu pojede. Poté, co nás předtím masíroval tím, jak je u nás hezky. On ale musí, protože si to objednal už loni a chtěla to po něm dcera. Bude zřejmě všechno řídit na dálku, tak doufejme, že se mu v hotelu neporouchá wi-fi, to bychom tady zůstali jako Sirotci po Janu Žižkovi. Takhle aspoň můžeme tušit, že má na premiéra každý telefon, tak to půjde samo.

Ono je to v podstatě jedno, koronaviru i lidem je lhostejné, kde se Andrej Babiš nachází. To je na úrovni zprávy, že se Miloš Zeman vrátil z dovolené. V téže době se koronavirus projevil u jednoho člena Hradní stráže. To je v tom mrtvolném nedění jediná změna na Hradě.

Jenže takové chování je signál. Kdekdo v této zemi by mohl říct, že dovolenou má zamluvenou už dávno a že jejich dcery chtějí, aby se tam jelo. Taky nejspíš skoro všichni pojedou. Jenomže ti ostatní nevykládali, jak je tady hezky a že nemá cenu nikam vyrážet.

Miloš Zeman nevyrazil pro změnu vůbec nikam, ale my už jsme si zvykli, že se vyskytuje už jen v Lánech a navenek komunikuje jen znuděný Jiří Ovčáček, který přes den dávkuje na Twitteru urážky na všechno, co se hýbe a není to podle jeho představ dostatečně konzervativní a vlastenecké. Poslední Zemanovu prohru u soudu se mu asi komentovat nechce a stejně tak dění kolem lánského pozemku. Jen si ho Zeman od podnikatele koupil, dostala podnikatelova dcera z Lán zakázku a přesně za rok druhou. No co, celkem tak jen za 1,5 milionu, to je pod rozlišovací schopnost, jak si někteří lidé zvykli říkat. K tomu si pan bezprověrkový kancléř Vratislav Mynář staví černé rybníky a něco kutí s čínským velvyslancem, sponzoři zemanovců také dostávají od Hradu zakázky. Martin Nejedlý, který má s Hradem společného jen to, že tam obsadil nějaké kanceláře, jede s bezprověrkovým Mynářem a lobbistou Tvrdíkem dělat bez vědomí vlády do Pekingu zahraniční politiku.

Kašlou na nás, na to, co si kdo myslí, a jedou dál. Vždyť jim to všechno vždycky prošlo. Trestní stíhání, rozsudky, kšefty pro kámoše, umístění syna na Krym a jeho umlčení, blábolit jednou něco a za pár dní opak, dosazování naprosto neschopných lidí do funkcí. My jsme jen ulice, chudoba u PC, křiklouni, co v životě nic nedokázali, popírači svobodných voleb, vítači migrantů, primitivní antikomunisté a neomarxisté, rusofobové a pisálci v žoldu Sorose, co se mají postřílet, dezorientovaná mládež a podobný obtížný hmyz.

Na to, jak se střídavě honosíme Karlem IV. a tím, jak husité budili po Evropě hrůzu a Komenský učil svět, jsme to v téhle fázi našich udatných dějin dopracovali tedy dost daleko. Lépe řečeno hluboko.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner