Společnost papalášského výsměchu. Momentální fáze dějin udatného českého národa

Miloš Zeman a Andrej Babiš s dětmi a Ladovým obrázkem Dobrého čápa na Čapím hnízdě (ČTK)

Miloš Zeman a Andrej Babiš s dětmi a Ladovým obrázkem Dobrého čápa na Čapím hnízdě | FOTO: ČTK

Společnost se dá pojmenovat různě, socialistická, reálně socialistická, kapitalistická, post-kapitalistická a vůbec post-cokoli. Můžeme klidně jednu charakteristiku přidat: společnost výsměchu. Papalášského výsměchu.

Podívejme se na to od konce. Zpráva: „V porovnání se zeměmi střední Evropy a Chorvatskem má Česko v posledních třech dnech nejvyšší denní přírůstek na milion obyvatel. Vyplývá to z výpočtů ČTK a dat ministerstva zdravotnictví a Národní agentury pro komunikační a informační technologie. V úterý a ve středu se pohyboval nárůst v rozmezí 25 až 26 nově nakažených na milion obyvatel, za posledních deset dní pak Česko mělo nejvyšší denní nárůst na milion obyvatel celkem šestkrát.“ (iRozhlas.cz)

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Můžeme se přít o to, co to znamená. Jestli je čínský koronavirus skutečně nebezpečný, nebo je jeho „moc“ nad některými zeměmi jen konstrukt, který si sami vystrašeně vytváříme. Přít se o to tady ale teď nebudeme, protože na spor by i odborníci potřebovali víc času. Virus je oficiálně vyhlášen za potenciálně vážnou hrozbu, vymýšlejí se různé chytré karantény a semafory a jednou se možná dočkáme geniálních karantén. Semafory budou blikat tolika barvami, že by k tomu Michal David mohl stvořit hudební doprovod.

Vláda zřídila novou radu pro zdravotní rizika, která bude mít dozor nad chytrou karanténou, a řídit ji bude Andrej Babiš. Načež potvrdil, že na dovolenou na Krétu pojede. Poté, co nás předtím masíroval tím, jak je u nás hezky. On ale musí, protože si to objednal už loni a chtěla to po něm dcera. Bude zřejmě všechno řídit na dálku, tak doufejme, že se mu v hotelu neporouchá wi-fi, to bychom tady zůstali jako Sirotci po Janu Žižkovi. Takhle aspoň můžeme tušit, že má na premiéra každý telefon, tak to půjde samo.

Ono je to v podstatě jedno, koronaviru i lidem je lhostejné, kde se Andrej Babiš nachází. To je na úrovni zprávy, že se Miloš Zeman vrátil z dovolené. V téže době se koronavirus projevil u jednoho člena Hradní stráže. To je v tom mrtvolném nedění jediná změna na Hradě.

Jenže takové chování je signál. Kdekdo v této zemi by mohl říct, že dovolenou má zamluvenou už dávno a že jejich dcery chtějí, aby se tam jelo. Taky nejspíš skoro všichni pojedou. Jenomže ti ostatní nevykládali, jak je tady hezky a že nemá cenu nikam vyrážet.

Miloš Zeman nevyrazil pro změnu vůbec nikam, ale my už jsme si zvykli, že se vyskytuje už jen v Lánech a navenek komunikuje jen znuděný Jiří Ovčáček, který přes den dávkuje na Twitteru urážky na všechno, co se hýbe a není to podle jeho představ dostatečně konzervativní a vlastenecké. Poslední Zemanovu prohru u soudu se mu asi komentovat nechce a stejně tak dění kolem lánského pozemku. Jen si ho Zeman od podnikatele koupil, dostala podnikatelova dcera z Lán zakázku a přesně za rok druhou. No co, celkem tak jen za 1,5 milionu, to je pod rozlišovací schopnost, jak si někteří lidé zvykli říkat. K tomu si pan bezprověrkový kancléř Vratislav Mynář staví černé rybníky a něco kutí s čínským velvyslancem, sponzoři zemanovců také dostávají od Hradu zakázky. Martin Nejedlý, který má s Hradem společného jen to, že tam obsadil nějaké kanceláře, jede s bezprověrkovým Mynářem a lobbistou Tvrdíkem dělat bez vědomí vlády do Pekingu zahraniční politiku.

Kašlou na nás, na to, co si kdo myslí, a jedou dál. Vždyť jim to všechno vždycky prošlo. Trestní stíhání, rozsudky, kšefty pro kámoše, umístění syna na Krym a jeho umlčení, blábolit jednou něco a za pár dní opak, dosazování naprosto neschopných lidí do funkcí. My jsme jen ulice, chudoba u PC, křiklouni, co v životě nic nedokázali, popírači svobodných voleb, vítači migrantů, primitivní antikomunisté a neomarxisté, rusofobové a pisálci v žoldu Sorose, co se mají postřílet, dezorientovaná mládež a podobný obtížný hmyz.

Na to, jak se střídavě honosíme Karlem IV. a tím, jak husité budili po Evropě hrůzu a Komenský učil svět, jsme to v téhle fázi našich udatných dějin dopracovali tedy dost daleko. Lépe řečeno hluboko.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]