Společnou kandidátku ČSSD a Zelených v Praze povede Šabatová

Ombudsmanka Anna Šabatová  (ČTK)

Ombudsmanka Anna Šabatová | FOTO: ČTK

Předsednictvo pražské ČSSD v pátek zvolilo jako lídra společné kandidátky se Zelenými do podzimních komunálních voleb bývalou disidentku a ombudsmanku Annu Šabatovou. Hlasovalo pro ni 23 z 30 přítomných delegátů. ČTK to v pátek sdělil bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Předsednictvo schválilo rovněž koaliční spolupráci se Zelenými. Kandidáti sociální demokracie ani Zelených v uplynulých volbách v roce 2018 v metropoli neuspěli a do zastupitelstva hlavního města se nedostali.

„V době, kdy na Pražany dopadají rychle rostoucí ceny, čelí bytové krizi a dalším problémům, chceme zajistit, aby všichni v hlavním městě měli možnost žít důstojný život. Chceme nabídnout sociálně citlivou alternativu pro hlavní město a Anna Šabatová a další osobnosti obou stran toho jsou určitě garancí,“ uvedl Petříček.

(Týdeník FORUM)

Bývalá ombudsmanka Šabatová se oblasti lidských práv věnuje už od dob normalizace, kdy byla sama pronásledovaná komunistickým režimem. Manželka novináře Petra Uhla, která se narodila 23. června 1951, patřila k prvním signatářům Charty 77, později byla i její mluvčí. Od konce 70. let se angažovala také ve Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných (VONS). Po roce 1989 se zapojila do sociální práce, byla u zrodu úřadu veřejného ochránce práv a také předsedala Českému helsinskému výboru.

Sociální demokraté vládli v Praze v minulém volebním období společně s ANO. Ve volbách v roce 2018 však dostali kandidáti strany pouhých 2,87 procenta hlasů, což jim ke vstupu do městského zastupitelstva nestačilo. Ještě méně hlasů dostali Zelení, které podpořilo 1,84 procenta voličů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články