Spolujezdkyně při silniční kontrole neukázala občanku. Skončila na policii

Archiv F24

Ilustrační foto | FOTO: Archiv F24

Server iRozhlas.cz informuje o případu velmi zvláštní policejní kontroly. Na tom, že strážníci zastavili Pavlu Hrtoňovou při běžné silniční kontrole, by nebylo nic divného. Zvláštní je ovšem výsledek – v policejní cele skončila její dcera, která seděla na místě spolujezdce. Policista totiž chtěl, aby se legitimovala.

Hrtoňová popsala celou věc serveru iRozhlas.cz následovně: Policista jí sdělil, že spáchala přestupek, kterého si ovšem nebyla vědoma. „Z tohoto důvodu jsem se rozhodla, že chci, aby můj domnělý přestupek byl projednán ve správním řízení, protože jsem si nebyla vědoma jeho spáchání. Policista vypisoval potřebnou dokumentaci. Mezi mnou a hlídkou nedocházelo k žádné komunikaci, seděla jsem v autě s dcerou. Když policista dopsal záznam o přestupku, dal pokyn k fotografování mě a mého auta. Dotázala jsem se ho na základě, jaké právní kvalifikace takto činí. Odvětil mi, že si všechny paragrafy nemůže pamatovat,“ uvádí řidička.

Následně policista vyzval dceru, aby mu předložila občanský průkaz. „Dcera to odmítla s tím, že nevidí důvod. Žádný jí nesdělil. Policista se pak začal chovat agresivně a vyhrožoval jí, že ji předvede na stanici v Králově Poli. Dcera odvětila, že jí nesdělil jediný důvod, proč by s ním měla odjet na policejní služebnu,“  tvrdí Hrtoňová.

Dívka dostala pouta a byla odvezena na služebnu. Policie k celé věci podala jediné vyjádření: „Jedna z žen ve vozidle, které spáchalo přestupek, odmítla prokázat svou totožnost a nedbala výzev policistů. Byly použity donucovací prostředky (v souladu se zákonem) a byla zajištěna. Po ukončení úkonů byla ze zajištění propuštěna.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner