Spolupracovnice estébáka Babiše děkuje všem, kteří se postavili okupantům

FB Barbora Kořanová

Poslankyně ANO Barbora Kořanová | FOTO: FB Barbora Kořanová

Barbora Kořanová opět zveřejnila svůj názor. A opět stojí za povšimnutí. Oddaná poslankyně ANO, tedy zaměstnankyně prominentního komunisty a estébáka Andreje Babiše, vyjádřila lítost nad tím, co se stalo 21. srpna 1968. Na sociálních sítích také poděkovala všem, kteří se okupantům postavili.

FB Barbora Kořanová

„Připomínáme si 51. výročí okupace ČSR vojsky Varšavské smlouvy, osobně jsem tyto dny neprožila, ale z vyprávění své rodiny vím, jak těžké pro ně bylo, když armády cizích států přijely, aby zmařily jejich naděje na svobodnější stát,“ píše paní poslankyně. V diskuzi pod sdělením jeden ze sledujích správně poznamenal, že je škoda, že jí v rodině nevyprávěli například o tom, kdo to byli estébáci. Třeba že to byli takoví zlí lidé, kteří ničili životy jiným lidem.

„Chtěla bych dnes vyjádřit poděkování všem těm, kteří se rozhodli proti tomuto násilí v tehdejší době vystoupit, patří jim velký obdiv,“ dodává Barbora Kořanová. A opět, i zde by si měla doplnit historické znalosti. Ti, kdo se proti násilí a okupaci postavili, skončili v hrobě, v lepším případě v nemocnici a ve vězení.

Ale byli tady i jiní lidé. Ti kteří z normalizace profitovali. Mohli studovat, dotáhli to až do Podniku zahraničního obchodu a mohli pracovat v zahraničí. Tihle lidé naopak nesměli a ani nechtěli proti okupaci nikdy nic říci, natož udělat. Byli to bolševičtí prospěcháři, členové strany a mnohdy práskači tajné policie. Tak jako šéf Barbory Kořanové. Ale ten jí asi nevadí. Díky němu má hezkou poslaneckou vizitku a slušný plat.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner