Spor o Karla Gotta a osm stran k ruské agresi na Ukrajině. Je tu Týdeník FORUM

()

Milan Tesař se tentokrát ve svém textu v aktuálním Týdeníku FORUM podíval na Karla Gotta. Vedlo ho k tomu zejména to, že v krátké době vznikla hned tři díla, která vzbudila obrovskou pozornost, ukázala ale i zásadní rozpor. Buď Gotta milujete, nebo jím opovrhujete. Nové číslo Týdeníku FORUM je na světě od čtvrtka 27.1. a najdete v něm nejen Gotta. Tak zajděte hned ráno do trafiky!

Tesař rozebírá vyprodanou knihu Pavla Klusáka Karel Gott – československý příběh, srovnává ji s rodinou schváleným filmem Karel a podobně laděnou knihou Má cesta za štěstím. Je to velmi zajímavé čtení a naprosto rozdílné zážitky. Jak Tesař píše, je to jako vyprávění dvou manželů o rozvodu: shodnou se pouze na datu svatby.

PŘEDPLAŤTE SI TÝDENÍK FORUM ZDE

Osm stran Týdeníku FORUM ale věnujeme velice zásadní věci: stupňující se ruské agresi vůči Ukrajině. Můžete si přečíst například analýzu Martina Svárovského nebo rozhovor s politologem Janem Šírem, který jasně a přehledně pojmenovává motivace Vladimira Putina k takovému chování. Zabýváme se ale třeba i tím, čemu věří Rusové, nebo přinášíme satelitní snímky rozmístění vojsk u ukrajinských hranic.

Týdeník FORUM ale přináší i celou řadu dalších témat. Emil Hakl udělal nepochybně jedinečný rozhovor s Xavierem Baumaxou, který se skutečně nebojí pojmenovat věci někdy i hodně nepříjemně. Mluvili jsme také s bývalým viceguvernérem České národní banky Mojmírem Hamplem.

Na předních stranách najdete analýzu našich kolegů z Hlídacího psa, která se týká Babišových dluhopisů. Víte, kolik peněz mu už brzy přistane na účtu? A také se dozvíte, jestli do Česka poprvé od dramatického útěku dorazí Josef Mašín. Bude se totiž otvírat Památník v Lošanech, v domě jeho otce.

Je toho mnoho, tak nezapomeňte jít do trafiky!