Spor o komunismus, rozhovor s Klímou nebo Babišův Bláha. Je tu Revue FORUM

Eric Drooker

Je tu nové číslo Revue FORUM. Hlavním tématem je náš letní spor o pohled na totalitní režim, který odstartoval děkan Filozofické fakulty Karlovy univerzity Michal Pullmann. Na něj reagoval mediální manažer Michal Klíma otevřeným dopisem. Přinášíme nejen rozhovor s Klímou, ale mapujeme reakce a píšeme také o největší Pullmannově podporovatelce, francouzské historičce Muriel Blaive. 

Samozřejmě ale nepíšeme jen o komunismu. Přečíst si můžete dva další velké rozhovory. Hovořili jsme s ekonomkou a šéfkou Národní rozpočtové rady Evou Zamrazilovou. Jak se Česká republika vyrovná s letošním půlbilionovým zadlužením? Co bude dál?

Do senátu na podzim kandiduje i někdejší blízký spolupracovník Václava Havla Michael Žantovský. Jako bývalý velvyslanec v USA, Izraeli a Velké Británii hodnotí nejen situaci v České republice, ale také například ve Spojených státech. Bude podle něj Donald Trump znovu prezidentem?

Můžete si prohlédnout fotoreportáž z demonstrace umělců proti vládní pokoronavirové politice, přečíst zajímavý analytický text o budoucnosti automobilového průmyslu a Satyrovo FORUM se tentokrát věnuje poslanci hnutí ANO Jiřímu Bláhovi a jeho myšlenkovým pochodům. Tohle a ještě mnohem víc čtěte v Revue FORUM! Ptejte se v trafikách nebo objednávejte na našem e-shopu. Dostupná on-line i tištěná verze.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články