Spory kytaristy Rolling Stones se synem gradují. Ve hře jsou miliony liber

Kytarista Rolling Stones Ronnie Wood  (Mike Johnston)

Kytarista Rolling Stones Ronnie Wood | FOTO: Mike Johnston

Ronnie Wood má dlouhodobé problémy se svým adoptivním synem Jamiem. Ten se totiž potýkal se závislostí na drogách, z níž částečně obviňuje své rodiče. Nyní se pětačtyřicetiletý problémový potomek hvězdy Rolling Stones rozhodl, že rozprodá část relikvií, které jsou s populární kapelou úzce spjaty.

Podle britského deníku The Sun se může jednat o zajímavé kousky v hodnotě až 1,5 milionu liber. Třídenní dražba proběhne v Hessinkově holandské aukční síni. K mání by měla být třeba umělecká díla (například Banksyho obraz „Bird with Grenade“ s přibližnou cenou 200 tisíc liber) či sbírka nožů Keitha Richardse. Dokonce včetně toho, který zakládající člen Rolling Stones vytáhl v roce 1989 na Donalda Trumpa.

Mezi vzácné předměty, které rozhodně vyvolají velkou poptávku, patří i kostýmy z turné Rolling Stones nebo doposud nezveřejněné fotografie a videa ze zákulisí i soukromí členů kapely.

Prodej takto vzácných věcí je podle informací The Sun dalším signálem napjatých vztahů mezi Ronniem Woodem a jeho nejstarším synem. Jeho čtrnáctiletá drogová závislost měla podle Jamieho spojitost s rokenrolovým životním stylem jeho otce a matky, Jo Woodové.

Bradley Hessink z aukční síně uvedl, že Jamieho sbírka vzbudila obrovský zájem. Vzhledem k tomu, že se jedná o velké množství předmětů, bude prodej rozdělen do tří dnů. Podle předpokladů by mohlo být vše prodáno do konce roku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články