O rubrice NOVÁ ORIENTACE

Svatý Václav a jeho mrtvý kůň (Praha - Lucerna, autor: David Černý) (Petr Hlaváček)

Svatý Václav a jeho mrtvý kůň (Praha - Lucerna, autor: David Černý) | FOTO: Petr Hlaváček

Internetový deník FORUM 24 a tištěný Týdeník FORUM jsou médiem zpravodajským i názorovým. Tento charakter naší publicistické činnosti vědomě manifestuje i naše motto: „Deník pro obranu liberální demokracie“. Naši autoři jsou ukotveni převážně liberálně či konzervativně. Hlásíme se k myšlenkám klasické liberální tradice, kterou chápeme jakožto starost o svobodu jednotlivce, o svobodné šíření informací i kritických názorů a také jako obranu právního státu. Záleží nám na tom, abychom v rámci politického národa a občanské společnosti přispívali k obraně elementárních hodnot demokracie a svobody, jež v posledních letech čelí nebývale silné zatěžkávací zkoušce.

I proto v září 2020 v rámci deníku FORUM 24 vznikla rubrika NOVÁ ORIENTACE, která od srpna 2021 vychází i v tištěném Týdeníku FORUM, abychom se otevřeli dalším autorům a čtenářům, kterým leží na srdci budoucnost české demokracie a také našeho širšího domova, totiž Evropy a Západu.

V NOVÉ ORIENTACI jakožto specifické intelektuální rubrice publikujeme delší analytické a kritické texty, recenze a komentáře zabývající se českou i mezinárodní politikou, kulturou a literaturou, stejně jako aktuálními problémy evropské a západní civilizace. Chceme tak utvářet prostor pro kultivovanou polemiku, v níž bychom reflektovali kvalitu české demokracie, vztah Evropy a Západu k jiným civilizačním okruhům (například k Rusku a Číně) i debatu o českých a evropských dějinách.

Naší cílovou skupinou jsou kriticky uvažující občané reflektující hodnoty i úskalí svobody a demokracie, stejně jako intelektuálové (nejen) z akademického prostředí. Rubrika NOVÁ ORIENTACE vítá podněty čtenářů a zároveň je otevřena širokému spektru autorů a autorek, které tímto zveme ke spolupráci.

Petr Hlaváček, historik & filosof, editor NOVÉ ORIENTACE

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články