Spouštíme rubriku Nová Orientace

redakce / PH

Svatý Václav čili věčný český kníže a jeho mrtvý kůň (Praha - Lucerna, autor: David Černý) | FOTO: redakce / PH

Internetový deník FORUM 24 je médiem zpravodajským i názorovým. Názorový charakter naší publicistické činnosti vědomě manifestuje i naše motto: „Deník pro obranu liberální demokracie“. Naši autoři jsou ukotveni převážně liberálně či konzervativně a vesměs se hlásíme k myšlenkám klasické liberální tradice, kterou chápeme jakožto starost o svobodu jednotlivce, o svobodné šíření informací i kritických názorů a také jako obranu právního státu. Záleží nám na tom, abychom v rámci politického národa a občanské společnosti přispívali k obraně elementárních hodnot demokracie a svobody, jež v posledních letech čelí nebývale silné zatěžkávací zkoušce.

I proto bychom rádi otevřeli deník FORUM 24 (a jeho tištěnou verzi Revue FORUM) dalším autorům a čtenářům, kterým leží na srdci budoucnost české demokracie a také našeho širšího domova, totiž Evropy a Západu.

Také z těchto pohnutek jsme se v rámci deníku FORUM 24 rozhodli k založení nové rubriky (a později i tištěné kritické přílohy Revue FORUM), a sice pod názvem Nová Orientace. Ten programově evokuje návaznost na všechny dobré tradice přílohy Orientace v Lidových novinách, dnes agrofertizovaných, kterou před lety koncepčně připravil a založil nynější šéfredaktor a zakladatel deníku FORUM 24, tedy jeden z autorů tohoto textu.

V Nové Orientaci jakožto specifické intelektuální rubrice bychom chtěli publikovat delší analytické a kritické texty, recenze a komentáře zabývající se českou i mezinárodní politikou, kulturou a literaturou, stejně jako aktuálními problémy evropské a západní civilizace. Chceme, aby vznikl prostor pro kultivovanou polemiku, kde bychom reflektovali kvalitu české demokracie, vztah Evropy a Západu k jiným civilizačním okruhům (například k Rusku a Číně…) i debatu o českých a evropských dějinách. Naší cílovou skupinou jsou kriticky uvažující občané reflektující hodnoty i úskalí svobody a demokracie, stejně jako intelektuálové (nejen) z akademického prostředí. Projekt rubriky Nová Orientace stojí na svém začátku, budeme rádi, pokud nám jakožto čtenáři zašlete své podněty, zároveň jsme otevřeni širokému spektru autorů a autorek, které tímto zveme ke spolupráci.

Banner Nová Orientace

Pavel Šafr, šéfredaktor deníku FORUM 24

Petr Hlaváček, historik & filosof, editor Nové Orientace

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner