Spravedlnost umřela. Za obviněním Pavla Novotného je kolaborant z ruské televize

Eric Drooker

Pavla Novotného popotahuje policie. Řeporyjský starosta totiž před časem ostře reagoval na vystoupení Stanislava Novotného v ruské státní televizi Rossija 1, kde jej bývalý policejní prezident a předseda „Asociace nezávislých médií“, sdružující místní dezinformační weby, hrubě urážel za úmysl instalovat v obci památník vlasovcům. Že se nijak nežinýroval a v ruské televizi ostouzel vedle pražského starosty i české občany, české politiky a české instituce, pak potvrzuje záznam jeho obzvlášť odporného expozé.

Zatímco řeporyjského starostu označila ruská moderátorka rovnou (sic!) za idiota, s kolaborantem šla kamarádsky „na tykačku“ s přívětivým „Stanislave“. „Mnozí lidi tady byli zaskočeni, protože (Pavel) Novotný je normální blázen. Pracoval v bulváru a nebyl tam vůbec úspěšný,“ lhal v ruské státní televizi ostošest „nezávislý Stanislav“. Opak je přitom pravdou: jakkoliv se s metodami Pavla Novotného dalo polemizovat, v bulvární branži patřil k novinářským špičkám.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

„Většina lidí ale chápe, co představuje takzvaná pražská kavárna. On je de facto její součástí, velmi ho podporují,“ zpíval snaživec ostošest na ruskou notu. „V Česku jsou to lidé na okraji, marginálové, které ale podporují neziskové organizace s finančními prostředky od George Sorose. Ti lidé… pracují ve prospěch cizích zemí jako jejich agenti. Pavel Novotný spustil skandál, který se jim strašně líbí. Ale jsem přesvědčený, že se nelíbí většině lidí v Česku,“ lhal o nás Stanislav Novotný s každým pochvalným kývnutím moderátorů s ještě větší vervou.

„Novotnému nenápadně nadržují Česká televize a Český rozhlas…, nikdo nevěří, co v těchto médiích o této kauze říkají,“ špinil závěrem své spoluobčany i veřejnoprávní média vlastní země k radosti ruské propagandy. „Může to skončit pomníkem vlasovcům, pokud nezasáhne vláda. Jak je možné, že vůbec nic nedělají, že nekoordinují svoji zahraniční politiku?“ pouštěl se na tenký led a s ocelí v duhovkách shazoval ústavní činitele. Nakonec si vypomohl konspiracemi o strachu českých politiků zasáhnout proti památníku kvůli „kompromitujícím materiálům“. Důkazy nikde.

Blbost kvete, dalo by se nad obskurním zážitkem mávnout rukou a nechat věc leda na ruční domluvě mezi jmenovci. Pokud by ovšem Česká republika nebyla terčem ruské hybridní války a spojencem Severoatlantické aliance a Stanislav Novotný porevolučním policejním prezidentem a dnes představitelem proruské dezinformační scény, která v zemi šíří ruskou propagandu. Jakkoliv by byl stejný výstup ausgerechnet v ruské státní televizi problematický u kteréhokoliv českého občana, u Stanislava Novotného to platí hned dvakrát.

Policejní popotahování a obvinění starosty Řeporyjí za jadrné výroky na adresu bezskrupulózního kolaboranta, jenž vystupuje proti spoluobčanům a státu v médiích cizí, k NATO nepřátelské mocnosti, by proto mělo mít dohru především pro Stanislava Novotného. Coby expolicista má totiž jistě v paměti sazby za trestné činy proti základům České republiky a za vlastizradu.

„Občan České republiky, který ve spojení s cizí mocí nebo s cizím činitelem spáchá trestný čin… sabotáže, bude potrestán odnětím svobody na patnáct až dvacet let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku, nebo výjimečným trestem. Odnětím svobody na deset až dvacet let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku, nebo výjimečným trestem pak bude pachatel potrestán, spáchá-li čin jako člen organizované skupiny a ohrozí-li takovým činem závažně mezinárodní postavení České republiky nebo postavení mezinárodní organizace, jejímž je Česká republika členem,“ říká zákon.

Jak se do paragrafů vejde právě vystoupení Stanislava Novotného v ruské státní televizi, snad nepřehlédne ani vrchní komisař (sic!) odboru extremismu a terorismu, jenž na udání Stanislava Novotného paradoxně obvinil právě řeporyjského starostu. Jednou policajt, vždycky policajt, říkává se. Zda tu hraje roli zasutá kolegialita k bývalému policejnímu prezidentovi nebo další faktory, nevíme. Jedno je ale jisté: Pavel Novotný je možná hubatý politik, zato je český srdcař . O jeho udavačí to ale říct nemůžeme. Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová apelovala před pár dny v České televizi na policisty a své kolegy, aby bojovali proti šíření nenávisti ve společnosti. Skvěle, jeden případ má hned po ruce…

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články