Sprostí podezřelí Tuhý a Chovanec se Babišovým novinám zatím nepřiznali

Ministr vnitra Milan Chovanec a policejní prezident Tomáš Tuhý (ceskatelevize.cz)

Ministr vnitra Milan Chovanec a policejní prezident Tomáš Tuhý | FOTO: ceskatelevize.cz

Babišovy whistleblowerské hvězdy Martin Shabu a Ondřej Koutník se obrátili na tři potenciální delikventy v „kauze Tuhý“ (cituji z titulku Lidových novin) – kromě policejního prezidenta i na ministra vnitra Chovance a premiéra Sobotku. Otázky se vesměs týkají problému se SIM kartami, které se údajně ocitly v mobilních telefonech Tuhého „blízkých“. A vyplývají „z informací, které získaly LN, a které vycházejí z oficiálních závěrů inspekce“ (GIBS). Jakpak k nim asi samopověření vyšetřující soudci z LN přišli?

Prapor Generální inspekce bezpečnostních sborů (velebny.cz)

Sprostí podezřelí ovšem na jejich otázky neodpověděli. Mlčí Tuhý, a Chovanec a Sobotka mlčí dokonce ještě neslýchanějším způsobem, totiž „kupodivu“. Hlas lidu, totiž pomyslná čtenářská porota Lidových novin, to tedy bude mít s rozsudkem o něco málo složitější, než kdyby se všichni tři jak se sluší a patří kajícně přiznali (podle tradic, které u nás zdomácněly v padesátých letech minulého století).

Vypadá to, že bude nutné přikročit k osvědčeným prostředkům, totiž k právu útrpnému. Jenže zatím k tomu asi ještě nedozrál čas.

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta (uprostřed) předložil svoji zprávu parlamentní vyšetřovací komisi, jejíž jednání je neveřejné. To však Babišovým médiím nebrání vybrané pasáže zprávy zveřejňovat. (ČTK)

A jedna poznámka sice na okraj, ale zcela podstatná: V kruzích Pravdy a Lásky se dnes šíří „neutralistická“, nechumelistická ideologie: Tady se spolu perou dva darebáci, Babiš s ČSSD, musíme si zachovat neutralitu a neumazat se ani o jednoho, ani o druhého. K tomu je třeba říci, že jde o vyčůraný alibismus, který má zastřít faktický podíl alibistů z řad novinářů a státních zástupců na Babišově Willen zur Macht.

Jenže tady nejde vůbec o to, stranit Tuhému, Chovancovi a Sobotkovi. Jde o to, že zneužívat podloudně získaných informací z policejních spisů k ovlivňování politické situace je v demokratickém státě něco naprosto nepřípustného a skandálního: Tuhý sem, Tuhý tam. Je to jedna z technik, jak podloudně a plíživě bourat už tak dost pošramocenou demokracii v ČR.

Poznámka vyšla v internetovém politickém zápisníku Bohumila Doležala Události.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com