„Srdeční záležitost pana Babiše.“ Klíčové svědectví bankéřů v kauze Čapí hnízdo potopilo premiéra

Premiér Andrej Babiš (ANO) (twitter Andreje Babiše)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: twitter Andreje Babiše

Server Neovlivní přišel s informací o zlomu ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Manažeři z banky HSBC, která dala půjčku na výstavbu farmy, otočili a vypověděli v neprospěch premiéra Andreje Babiše.

Jde o důležitý důkaz, který chyběl odcházejícímu nejvyššímu státní zástupci Pavlu Zemanovi. Bankéři totiž nejdříve bagatelizovali dokumenty dokazující, že projekt byl od počátku provázán svázán s Agrofertem a Andrejem Babišem.

Eric Drooker

„Za projektem Čapí hnízdo stojí osobně Andrej Babiš, je to dokonce jeho srdeční záležitost,“ stojí podle serveru Neovlivní v nové policejní výpovědi.

Přišli s ní manažeři z banky HSBC, která na stavbu farmy Čapí hnízdo poskytla stamilionový úvěr. Skutečným vlastníkem farmy je podle dokumentace Andrej Babiš. A právě díky jeho působení byla banka schopna úvěr poskytnout. Tato varianta se liší od verze, kterou na svou obranu prohlašuje Babiš – tedy že za farmou stály jeho děti.

Zástupci londýnské centrály banky i holdingového konglomerátu Agrofert odmítli situaci jakkoliv komentovat. Banka však podle serveru dobře věděla, komu peníze půjčuje. Případ má ve svých rukou státní zástupce Pavel Šaroch.

Policie navrhla obžalovat jak Andreje Babiše, tak také bývalou manažerku Agrofertu a zmíněné středočeské farmy Janu Mayerovou, která se na dotaci podílela přípravami.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]