Stabilizace společnosti podle Kellnera. Čína a Zeman, naše tradiční hodnoty

Petr Kellner (ČTK)

Petr Kellner | FOTO: ČTK

Nejbohatší Čech Petr Kellner se ve výroční zprávě společnosti PPF vyjádřil ke stavu společnosti. Sdělil, že jsou ohroženy tradiční hodnoty, varoval před rovnostářstvím a před progresivismem. Ti, kdo se v naší zemi pasují za zastánce údajného konzervatismu, se tetelí blahem. Občas se zdá, že i kdyby se do současné západní levice navezl třeba Adolf Hitler, tak by mu zatleskali.

()

“Dnešní západní společnost, a zejména Evropa, je ale stále více ovládána ideologií individuální nárokovosti, rovnostářstvím a relativizováním tradičních hodnot,” napsal Kellner. Jistě, tyto rysy v jisté míře vidí mnoho lidí. Zajímavé ale je, že pan Kellner nepíše, jakými ideologiemi jsou ovládány společnosti východní. A nepíše to z prostého důvodu: Pan Kellner obchoduje s Ruskem a Čínou. A to, že s nimi obchoduje nevyjadřuje plnou pravdu. On jim  především naprosto příšerně podlézá a zatahuje tím celou Českou republiku do perverzního vztahu se společnostmi, které potlačují svobodu, demokracii, svobodný trh a mnoho dalších věcí.

V Rusku bylo aktuálně zatčeno více než 1000 lidí, kteří si přejí, aby se konaly férové volby. Ale to panu Kellnerovi evidentně nevadí, je totiž potřeba zkritizovat ten zlý Západ. O komunistické Číně skoro nemá smysl mluvit. Je to hnusný a ideologicky zglajchšaltovaný režim. Aktuálně probíhající potlačování občanských práv v Hongkongu názorně ukazuje, jak je to s tím vyzdvihovaným příklonem Číny ke „kapitalismu“. Je nad slunce jasné, že Kellnerovy vazby v Číně se orientují na tamní totalitní komunistické struktury.

(Instagram)

Naši „konzervativci“ toto ale nepovažují za nic špatného a panu Kellnerovi tleskají. Novinářka Lenka Zlámalová v týdeníku Echo Kellnera pochválila, jak si chrání své soukromí, téměř nedává rozhovory a nepůsobí jako šašek typu Karla Janečka (v tom má komentátorka jednoznačně pravdu): “I tak byl vyhledávaným terčem progresivistů. Už jen proto, že podniká v Rusku a Číně. Platí Institut exprezidenta Václava Klause a cestuje do Číny spolu s Milošem Zemanem. To na nájezd pokrokářů úplně stačí.”

Proč by kritika Ruska, Číny a Václava Klause měla znamenat nějaké pejorativní pokrokářství? Copak každý člověk, jemuž se nelíbí autoritářství a zločiny Vladimira Putina, je automaticky obdivovatelem Kliniky nebo Grety Thunbergové? Svět se naštěstí nedělí na ty jedině správné konzervativce, kteří nesnáší Evropskou unii a současný Západ a pak na genderové fanatiky a aktivisty za práva homosexuálů.

Jestli nějaký údajně konzervativní koncept toleruje barbarské východní despocie a dokonce je vyzdvihuje oproti údajně zdegenerovanému Západu, tak mu jde pouze o konzervování zaostalosti, autoritářské zabedněnosti a bolševických nomenklaturních struktur, které se přelily do východního stylu podnikání. Konzervativní koncepty demokratické Evropy oproti tomu mohou konzervovat civilizační výkony, duchovní tradice a kulturu Západu. A v tom případě opravdu je co bránit.

Když se chce někdo vymezit jako konzervativec, měl by nám nejprve povědět, jaké tradiční hodnoty přesně vyznává. Jestli to je právní stát západního střihu, nebo právo policie mlátit demonstranty a právo mlátit doma svoji ženu. Tak se obvykle chápe právo v Rusku.

A to, že PPF Petra Kellnera podporuje českého prezidenta, čímž naprosto jasně ovlivňuje českou zahraniční politiku, aby pak s rádoby moudrým nadhledem nejbohatší Čech tvrdil, že nic podobného nedělá, to není zastávání konzervativních hodnot, to je prostě a jednoduše lež.

“Nebát se pokrokářských útoků, nepodbízet se, nenechat se vydírat a nepodvolovat se je společenská zodpovědnost hodná nejbohatšího Čecha. Kellner ukazuje, že chápe svou roli elity. Uvědomuje si, že noblesa zavazuje,” končí svůj text Lenka Zlámalová.

To je opravdu zajímavý pohled. Ve skutečnosti Kellnerova společenská zodpovědnost znamená například to, že lobbuje za společnost Huawei, která jasně ohrožuje bezpečnost evropských občanů, aby si udržel byznys v Číně. A znamená nepokrytou podporu prezidenta, který otevřeně slouží zájmům cizích totalitních mocností a přinejmenším dělá Česku takovou ostudu, že téměř zničil náš obraz v zahraničí.

„Konzervativcům“ to ale nevadí. Proč vůbec dávat toto slovo do uvozovek? Protože to, co v České republice má být představa konzervativních hodnot, už došlo tak daleko, že je to pohled více než bizarní. Kellnerovi zatleskali například: Přítel Nočních vlků Jaroslav Foldyna, Institut Václava Klause a jeho fanoušci, Roman Joch nebo třeba Jiří Ovčáček. Brzy očekáváme oslavu na Parlamentních listech a jistě se přidají i další. Příbuznost cílů těchto konzervativců s programem našich komunistů přitom přímo bije do očí. Snaží se společně zejména konzervovat vliv Moskvy ve střední Evropě a spolu s tím zničit tisícileté západní vazby české společnosti, které by si více zasloužily obranu odhodlaných konzervativců. Pro změnu by se jednalo o skutečné konzervativce a opravdové hodnoty.

Ti, kdo tak moc chtějí být považováni za konzervativní, by si možná měli uvědomit, že právě lidé jako Kellner ohrožují to, co bylo v naší společnosti léta budováno, mnohem víc, než progresivní levice, jejíž často směšné (i když samozřejmě v mnohém také nebezpečné) projevy nakonec zmizí v propadlišti dějin. Mnohem větší nebezpečí než veškeré genderové či zelené bláboly pro nás představuje východní autoritářství, které u nás reprezentují ruku v ruce Miloš Zeman s Andrejem Babišem. Vliv komunistické Číny a autoritářského Ruska je stokrát nebezpečnější než pomatení západní levičáci, které tamní společnosti nedokážou odvrátit od volného trhu a občanské svobody.

Jenomže našim údajným konzervativcům stačí říct pár kouzelných slovíček o zdegenerovaném Západu a o tradičních hodnotách a je zase dobře. Ať už je řekne kdokoli.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]