Stačí už. Jdeme. Babiše musela na tiskovce usměrňovat jeho manželka Monika

(Profimedia)

FOTO: Profimedia

Tisková konference Andreje Babiše byla jedním z očekávaných vrcholů volebního dne. Babiš má totiž dlouhodobě problémy s vystupováním na veřejnosti ve chvíli, kdy se mu něco nepovede a kdy prohraje. A protože dnes prohrál v nejdůležitějších volbách, do jakých se kdy pustil, v očekávání bylo děsivé vystoupení podobné tomu před 14 dny, kdy napadal kdekoho, rozdával podpásovky a vyděsil obyvatele České republiky. Tentokrát byl o něco mírnější. Překvapením je, kdo ho usměrnil. Manželka Monika.

Manželka Andreje Babiše, neúspěšného kandidáta na prezidenta, usměrňovala po celou tiskovou konferenci. Ve chvíli, kdy evidentně naštvaný Babiš sklouzával k útokům, mu Monika pošeptala: „Stačí už.“ Babiš se zastavil a řekl, že má být hodný, tak bude hodný. Přesto se neubránil atakům po celou tiskovou konferenci. Svoji prohru vydával za úspěch, protože hnutí ANO prý získalo více hlasů než kdy jindy.

Andrej Babiš (ANO) v prezidentské debatě na CNN Prima News. (Profimedia)

Paní Monika potom provedla další a poslední zásah v konání tiskové konference, a to když ji ukončila. Vladimíru Vořechovskému, který uděloval slovo novinářům, řekla nejprve: „Už půjdeme“ a potom pro jistotu: „Jdeme.“ Tedy aby Vořechovský nedával  slovo dalším novinářům. Stalo se tak ve chvíli, kdy Babiš nezvládl s chladnou hlavou odpovědět moderátorovi České televize. Ten se zeptal na to, s čím půjde na jednání předsednictva hnutí ANO a jestli si chce ponechat mandát poslance. Babiš nezvládl odpovědět v klidu. Novináři České televize Martinu Řezníčkovi odpověděl na jeho otázku, že se diví, že si dovoluje mu pokládat otázky po tom, co předvedl při debatě lídrů v ČT.

Babiš podle očekávání své vystoupení po drtivé prohře a velmi silném vítězství svého konkurenta nezvládl. Zdrcující je pro něj průběh sčítání hlasů a výsledek. Při sčítání nevedl ani na chvilku. Petr Pavel vedl od samého začátku, tedy i v malých obcích. Navíc Babiš prohrál s největší ztrátou na vítěze. Lépe než on si vedl před pěti lety Jiří Drahoš i před deseti lety Karel Schwarzenberg. Výsledek, tedy takřka o milion více hlasů pro Petra Pavla, je pro Babiše ještě více zdrcující. Navíc při velmi vysoké účasti 70 procent voličů. Ukazuje to, že naprostá většina lidí chce pravý opak toho, co Andrej Babiš symbolizuje. Nepomohlo mu ani vyhrožování. Ví, že teď už bude ANO jen prohrávat, pokud si udrží současnou linii a současné osazenstvo předsednictva.

Proto ta zlost a proto nečekaný manažer tiskové konference, Monika Babišová.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články