Stalinisté, nicnežnárodovci a další bizár aneb Veselo pod Koněvem

()

Přinášíme popis setkání příznivců ruské autoritářské vlády pod pražským pomníkem maršála Koněva od účastníka protiruského protestu, během něhož vystoupil se svým názorem i řeporyjský starosta Pavel Novotný. Ten o maršálu Koněvovi veřejně pronesl tato slova: „Maršál Koněv byl sprostý vrah, špína chlap. Lidská zrůda, která si nezaslouží elementární úctu. Sochu by mohli klidně roztavit.“ 

Soudruzi z KSČM, společně s českými „skutečnými vlastenci“ a jak jinak, také přáteli Ruska, se patrně rozhodli zkrátit si dlouhé čekání na novoroční příchod Dědušky Maróze oslavou výročí 122. narození krvavého maršála Ivana Koněva. U jeho sochy na náměstí Interbrigády se jich v sobotu 28. prosince po druhé hodině odpolední postupně sešlo několik desítek. Chybět samozřejmě nesměli čeští stalinisté, soudružka Semelová, známá mj. svým prohlášením, že Dr. Milada Horáková byla odsouzena ve spravedlivém procesu a trest smrti si zasloužila, či soudruh Skála, který se chlubí například tím, že za rozbřesku 21. srpna 1968 vítal na Ruzyňském letišti sovětské vojáky a těmto v následujících dnech a týdnech okupace všemožně pomáhal.

Z mladých komunistů nesměl samozřejmě chybět soudruh Krajča, za „vlastence“ pak stále bezvýznamný politický turista a člen celé řady ještě bezvýznamnějších politických uskupení, hysterik Jiří Černohorský. Ten však záhy, když mu média ani nikdo z mediálně známých osob nevěnoval žádnou pozornost, uraženě odešel.

Asi dvacetičlennou skupinu odpůrců KSČM a komunistické ideologie přišel podpořit i starosta Řeporyjí pan Pavel Novotný a nutno konstatovat, že na většinu přítomných bolševiků a nicnežnárodovců působil stejně jako onen příslovečný rudý hadr na býka.

Na místě byly rovněž přítomny zhruba dvě desítky policistů, kteří opakovaně řešili řadu verbálních útoků, z nichž některé byly ze strany komunistických příznivců maršála Koněva zjevně záměrně vyprovokované a mohly přerůst do fyzických potyček. Na pokus jistého soudruha, který opakované ohlašoval přítomným policistům, že v antikomunistické skupině protestujících je cítit marihuana, a žádal o tvrdý zákrok (!), reagovali policisté  úsměvem. Na uplakané žalování rádobyreportéra Víta Hassana: „Pan Novotný mi  právě plivnul na objektiv (fotoaparátu)“, se mu dostalo odpovědi: „A co já s tím mám dělat? To jako že vám ho mám vyčistit?“

Úprk soudruha Skály, v reakci na slovní kritiku zločinné a zavrženíhodné komunistické ideologie, které je jmenovaný čelním představitelem a jíž se mu dostalo od jednoho z protikomunistických aktivistů, byl jakousi závěrečnou tečkou za dnešní kolaborantskou prokremelskou akcí KSČM a jejích pobratimů. Krátce po šestnácté hodině se poslední účastníci z obou táborů rozešli.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]