Stamilionové dluhy aneb Problémy Jaromíra Soukupa. Půjde Barrandov do konkurzu?

(repro youtube.com)

Pořad České televize 168 hodin se v neděli zabýval moderátorem Jaromírem Soukupem, který v tomto týdnu oznámil, že se chystá jít do politiky. Zakládá hnutí List Jaromíra Soukupa. A ČT se věnovala jeho byznysu: Soukup figuruje ve 39 společnostech, jenže ty si nevedou příliš dobře.

Obrana před Babišem (archiv)

“V zásadě u všech společností je splečným jmenovatelem to, že jsou zásadně zadlužené,” uvedl v pořadu odborník Ladislav Mejzlík, který stav Soukupových firem analyzoval. Ztrátový je také vydavatelský dům Empresa Media, tam činila ztráta 37 milionů korun. Právě Empresa je přitom vlajkovou lodí pro samotného Soukupa, kterému dali peníze Číňané z firmy CEFC, a prostřednictvím časopisů moderátor propaguje sám sebe nebo útočí na nepřátele.

V nejhorší kondici je společnost Barrandov Televizní Studio, která provozuje TV Barrandov. “Společnost má dluhy ve výši 1,1 miliardy korun,” zaznělo v reportáži s tím, že nejde jen o úvěry, ale i o dluhy směrem k obchodním partnerům. Mejzlík uvedl, že firmě může dokonce hrozit insolvence.

Jaromír Soukup a Andrej Babiš (repro youtube.com)

Také mediální agentura Médea má dluhy a její zisky výrazně klesají. “Ve společnosti Médea jsou některé závazky v řádech stamilionových po splatnosti. A to docela dlouhou dobu,” říká Mejzlík. České televizi se nepodařilo získat Soukupovo vyjádření, protože “zrovna dotočil další věc”. Což není překvapivé, když generální ředitel TV Barrandov moderuje jedenáct pořadů.

A Česká televize připomněla ještě Soukupova slova o tom, že nikdy nikam kandidovat nebude. To už ale neplatí. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]